• SOPRO AEB 639 plus- mata uszczelaniająco- odcinająca, 100 cm x 15 mb.

Symbol: 639
739.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO AEB 639 plus- mata uszczelaniająco- odcinająca.

image 

Elastyczna, wodoodporna, mostkująca rysy mata uszczelniająco-odcinająca, która stanowi niezawodne, szybkie i elastyczne uszczelnienie oraz tworzy warstwę redukującą naprężenia pod okładzinami ceramicznymi i z kamienia naturalnego, szczególnie na balkony i tarasy pod okładziny gresowe wielkoformatowe.

 • Wodoodporna.
 • Odcina kolejne warstwy od podłoże, redukuje naprężenia, jest odporna na obciążenia.
 • Gotowa do użycia, odporna na działanie alkaliów.
 • Elastyczna i mostkująca rysy.
 • Szczególnie na balkony i tarasy pod układane płyty gresowe wielkoformatowe.
 • Łatwa i szybka obróbka.
 • Grubość maty nie powoduje istotnego pogrubienia układu warstw pod okładziną.
 • Odporna na oddziaływanie mikroorganizmów.
 • Z praktyczną podziałką ułatwiającą docinanie.
 • Odporna na procesy starzenia i gnicia.
 • Na ściany i podłogi, w pomieszczeniach i na zewnątrz.
 • EMICODE wg GEV: EC1PLUS bardzo niski poziom emisji.
 •  

ZASTOSOWANIA

Do szybkiego, niezawodnego i elastycznego uszczelniania oraz redukcji naprężeń występujących pomiędzy podłożem i okładziną w obszarach zewnętrznych na powierzchniach balkonów i tarasów, przeznaczonych do wykończenia za pomocą płytek i płyt ceramicznych oraz z kamienia naturalnego.

Umożliwia również układanie wielkoformatowych płyt z gresu na balkonach i tarasach (do 1 m2 ). Specjalna membrana kompensująca naprężenia pomiędzy podłożem a dużymi formatami okładzin, wynikające z nagłych zmian temperatury. Również do niezawodnego i elastycznego uszczelnienia zespolonego z podłożem na powierzchniach ściennych i podłogowych w łazienkach, natryskach i pomieszczeniach mokrych.

Szczególnie nadaje się jako szybki wariant uszczelnienia w przypadku pilnych realizacji budowlanych. Nadaje się do obszarów obciążonych wodą wg klas A0 i B0 zgodnie z instrukcją ZDB (Niemieckiego Związku Rzemiosł Budowlanych).

 

ZALECANE PODŁOŻA

Beton i beton lekki, sezonowane min. 3 miesiące; jastrychy cementowe; jastrychy anhydrytowe; jastrychy z lanego asfaltu; jastrychy suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe i anhydrytowe); dobrze trzymające się podłoża, istniejące okładziny ceramiczne i z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych; budowlane płyty gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach; spoiwo tynkarskie i murarskie; tynk cementowy; tynk cementowo-wapienny, tynk gipsowy.

 

MATERIAŁ

Folia polipropylenowa, odporna na rozdarcie, pokryta z wierzchu flizeliną, spełniającą funkcję montażową, a od spodu flizeliną redukującą naprężenia. Nieszkodliwa dla zdrowia i przyjazna dla środowiska, po zakończeniu użytkowania nie jest zaliczana do odpadów niebezpiecznych.

 

KOLOR

Czerwony z wierzchu, szary od spodu.

 

GRUBOŚĆ

Ok. 1,1 mm.

 

WYMIARY

Szerokość 100 cm, długość 15 m.

 

CIĘŻAR

Ok. 430 g/m2.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5 ºC do +30 ºC (podłoże, powietrze, materiał).

 

ZUŻYCIE

Ok.1,0 m2 /m2 Zużycie materiałów uszczelniających: ok. 70-95 g/mb (Sopro RMK 818) w przypadku przyklejania taśmy uszczelniającej AEB® 641 (12 cm) na macie Sopro AEB® 639.

WŁAŚCIWOŚCI

Mata uszczelniająco-odcinająca Sopro AEB® plus z polipropylenu jest elastyczna, wodoodporna, mostkuje rysy i redukuje naprężenia. Umożliwia układanie wielkoformatowych okładzin na tarasach i balkonach. Warstwy flizeliny, pokrywające matę po obu stronach zapewniają dobrą przyczepność w połączeniu z cementowymi zaprawami klejowymi i uszczelniającymi.

 

GRUNTOWANIE

Sopro GD 749:

jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe, jastrychy suche, budowlane płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/miejsca ich połączeń i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe, tynk gipsowy, beton komórkowy o dużej i zróżnicowanej chłonności, tynk cementowy i cementowo-wapienny, spoiwo tynkarskie i murarskie, mur o pełnych spoinach.

Sopro HPS 673:

podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak np. istniejące okładziny z płytek ceramicznych, lastrico, płyt z kamienia naturalnego i betonu, pozostałości klejów do PCV lub wykładzin dywanowych.

Bez gruntowania:

beton, beton lekki, płyty z twardej pianki; trwałe, równomiernie chłonne podłoża mineralne.image

image

image

image

image

image

image

image

image

 Termin realizacji zamówienia może wynieść 2-3 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie