• SOPRO AMT 468- szpachla wyrównawcza z trasem

Symbol: 468
59.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 14.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 25 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO AMT 468- szpachla wyrównawcza z trasem.

 Stabilna, szybkowiążąca, cementowa zaprawa szpachlowa o zwiększonej granulacji kruszywa do wyrównywania, wypełniania i napraw powierzchni podłóg i ścian pod płyty i płytki okładzinowe. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

  • Jako zaprawa szpachlowa do wytworzenia powierzchni ze spadkiem i zaprawa wyrównawcza.
  • Zawiera tras reński.
  • Do warstw o grubości 2-30 mm.
  • Na wilgotne i suche podłoża.
  • Na ściany i podłogi.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do wyrównywania, wygładzania i napraw powierzchni podłóg, ścian i sufitów z betonu, tynków grupy zapraw P II i P III, betonu komórkowego, muru z materiałów budowlanych z pumeksu, cegieł, bloczków wapienno-piaskowych oraz muru mieszanego. Do wytwarzania pionowych i poziomych, równych podłoży pod okładziny ceramiczne oraz płyty z kamienia naturalnego i betonu, płyty Cotto itp. układane metodą cienko- lub średniowarstwową. Szczególnie nadaje się jako tynk wyrównawczy i jako masa szpachlowa do wytwarzania powierzchni ze spadkiem na podłożach nośnych w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych oraz na balkonach i tarasach. Po związaniu szpachla Sopro AMT 468 jest wodoodporna, paroprzepuszczalna, odporna na zmienne cykle zamrażania i rozmrażania.

 

GRUBOŚĆ WARSTWY

Od 2-30 mm w jednym cyklu pracy, przy czym dla warstwy powyżej 20 mm stosować tylko na niewielkiej powierzchni (< 1m² ).

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 45 minut.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA

Po ok. 6 godzinach.

 

MOŻLIWOŚĆ UKŁADANIA PŁYTEK

Po ok. 12 godzinach.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5ºC do maks. +25ºC (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,5 kg/m² na mm grubości warstwy.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Sopro AMT 468 jest stabilną, szybkowiążącą, zawierającą tras, wzmocnioną tworzywem sztucznym, cementową zaprawą szpachlową do wytwarzania, wyrównywania i napraw powierzchni podłóg i ścian, również w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, pod okładziny z płyt i płytek. Również do wytworzenia powierzchni ze spadkiem. Posiada bardzo dobre właściwości i parametry robocze. Po związaniu szpachla Sopro AMT 468 jest wodoodporna, paroprzepuszczalna i odporna na zmienne cykle zamrażania i rozmrażania.

Dla powierzchni poddawanych obciążeniu wodą, po zastosowaniu szpachli Sopro AMT 468, zalecamy stosować odpowiednie uszczelnienie zespolone z oferty Sopro.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża muszą być czyste, nośne, nie odkształcające się, pozbawione rys i warstw zmniejszających przyczepność (jak np. kurz, olej, wosk, środki antyadhezyjne, wykwity, spieki, pozostałości farb i lakierów).

Podłoża wielowarstwowe muszą dobrze do siebie przylegać. Stare, kruche i nienośne warstwy należy usunąć. Matowo wilgotne podłoża mogą być szpachlowane. Podłoża gładkie i niechłonne, jak np. pozostałości klejów do wykładzin, warstwy farb lub inne miękkie warstwy tworzą szczególnie krytyczne podłoża i dlatego należy je usunąć.

Obowiązują wytyczne, zalecenia i normy branżowe oraz ogólnie przyjęte zasady techniki budowlanej.

 

GRUNTOWANIE

 

Sopro HE 449:

metodą „mokre na mokre", po krótkim przeschnięciu, po ok. 10-15 minutach (maks. 30 min) nanieść szpachlę Sopro AMT 468 na świeżą warstwę emulsji. Sopro HE 449 musi wsiąknąć w podłoże. Wyschnięte powłoki emulsji należy usunąć. Zalecane podłoża to: jastrychy cementowe, powierzchnie betonowe (sezonowane min. 3 miesiące), stare okładziny ceramiczne, z lastrico, z płyt kamiennych i betonowych, dobrze przylegające lakiery do betonu.

 

Sopro GD 749:

wszystkie mineralne, mocno lub zróżnicowanie chłonne podłoża, jak jastrychy cementowe, beton (sezonowany min. 3 miesiące) i jastrychy suche. Podkład gruntujący do podłoży chłonnych Sopro GD 749 stosować bez rozcieńczenia.

 

Sopro HPS 673:

wszystkie gładkie, niechłonne podłoża, jak stare okładziny ceramiczne, z lastrico, płyty kamienne i betonowe, dobrze przylegające do podłoża resztki klejów do wykładzin.

 

SPOSÓB UŻYCIA

 

Do czystego pojemnika wlać 4,75- 5,25 l wody i wymieszać mechanicznie z 25 kg (jednym workiem) szpachli Sopro AMT 468, aż do uzyskania jednolitej, bez grudek, masy. Po upływie czasu dojrzewania, 3-5 minutach, ponownie dokładnie wymieszać. Przygotować taką ilość materiału, którą będzie można zużyć w czasie przydatności do obróbki (45 minut!). Zaprawę nanieść na powierzchnię i wygładzić przy pomocy kielni lub szpachli; duże powierzchnie wyrównać łatą, można wykonać filcowanie. Aby zapobiec powstaniu rys skurczowych, na powierzchni >3 m² wykonać nacięcia kielnią. Podłoża wilgotne mogą być szpachlowane, jednak wydłuża to czas wiązania zaprawy. Przed układaniem płytek podłoże musi wyschnąć! Stwardniałej szpachli nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą. Szpachlowane powierzchnie, warstwy wyrównujące i naprawiane należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem; w razie potrzeby zwilżyć.

 

OPAKOWANIE

25 kg.Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie