• SOPRO BSF 612- fuga do kostki betonowej, 25 kg

Symbol: 612
79.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO BSF- fuga do kostki betonowej.

  

Cementowa, zawierająca tras, szybkowiążąca zaprawa do spoinowania średnio i wysoko obciążonych nawierzchni brukowych z kostki betonowej i kamiennej. Spełnia wymagania CG2 WA zgodnie z normą PN-EN 13888. Produkt o niskiej zawartości chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

  • Do spoin o szerokości od 5 do 30 mm.
  • Szczególnie do spoinowania kostki betonowej.
  • Wytrzymałość na ściskanie ≥ 30 N/mm2.
  • Odporna na czyszczenie mechaniczne.
  • Odporna na czyszczenie strumieniem wody pod ciśnieniem.
  • Odporna na mróz i sól stosowaną przy odladzaniu.
  • Możliwość wczesnego chodzenia i obciążania.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz, na posadzki.

 

ZASTOSOWANIE

Szczególnie do spoinowania nawierzchni, wyłożonych betonowymi kostkami brukowymi i płytami tarasowymi oraz kostką kamienną i kamiennymi płytami. Do fugowania nawierzchni na podbudowie sztywnej (związanej) - na terenach przydomowych, ogrodowych, jak również znajdujących się w publicznej przestrzeni rekreacyjnej czy handlowej. Do średnio i wysoko obciążonych nawierzchni infrastruktury drogowej na podbudowie sztywnej, a także obszarów obciążonych oddziaływaniem mrozu i soli do odladzania. Do budowania trwałych nawierzchni infrastruktury drogowej jak np. ulic, placów, parkingów i ciągów pieszych oraz ich elementów - rond, zatok, wysepek, cieków (kanałów) odwadniających, a także powierzchni okalających studzienki i kratki odpływowe.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 20 min; związanej zaprawy nie należy uzdatniać przez dodanie wody lub świeżej zaprawy.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA

Po ok. 2,0-2,5 godzinach.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 6 h, przy ruchu kołowym po 3 dniach.

 

CIŚNIENIE WODY W URZĄDZENIU STRUMIENIOWYM

Do 160 bar (minimalna odległość dyszy 20 cm). Po ok. 3 dniach fuga osiąga odporność na działanie wody pod ciśnieniem do 120 bar, po 28 dniach do 160 bar.

 

WYTRZYMAŁOŚĆ NA ROZCIĄGANIE PRZY ZGINANIU

≥ 6 N/mm2.

 

WYTRZYMAŁOŚĆ NA ŚCISKANIE

≥ 30 N/mm2.

 

SZEROKOŚĆ SPOINY

5 - 30 mm.

 

ZUŻYCIE

 

 

WŁAŚCIWOŚCI

Fuga Sopro BSF jest cementową, szybkowiążącą, zawierającą tras zaprawą fugową, do spoin o szeroko- ści od 5 do 30 mm. Spełnia wymagania CG2 WA zgodnie z normą PN-EN 13888. Specjalne dodatki uszlachetniające oraz optymalnie skomponowana mieszanka wyselekcjonowanych kruszyw gwarantują wysoką wytrzymałość, zwartą strukturę zaprawy, dzięki czemu może być wykorzystywana do średnio i wysoko obciążonych nawierzchni brukowych infrastruktury drogowej.

Zawartość trasu reńskiego zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów wapiennych. Właściwości fugi są specjalnie dostosowane do właściwości betonowej kostki brukowej( np. wytrzymałość i zachowanie się wobec zmiennych temperatur).

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Aby osiągnąć pełną satysfakcję z zastosowania zaprawy fugowej Sopro BSF konieczne jest dostosowanie parametrów wytrzymałościowych całej konstrukcji do wielkości przewidywanych obciążeń, co zapewni trwałość i funkcjonalność okładziny.

Zalecane jest układanie elementów brukowych na odpowiednio nośnej zaprawie cementowej (podsypce), która po związaniu osiągnie oczekiwaną wytrzymałość. Jako środek sczepny pomiędzy układanymi elementami, a podsypką należy zastosować zaprawę Sopro HSF 748.

Niedostateczna nośność podłoża może być przyczyną osiadania kostek brukowych lub płyt, w konsekwencji pękania i wykruszania się fugi.

Szczeliny fugowe przed związaniem podsypki należy dokładnie oczyścić. W przypadku wibrowania nawierzchni brukowej, w celu uniemożliwienia przesuwania się poszczególnych elementów, spoiny należy wypełnić suchą zaprawą Sopro BSF (ok. 1/3 wysokości szczeliny) lub grubym grysem (ok. ¼ wysokości spoiny). Minimalna głębokość wbudowanej fugi dla powierzchni nieobciążonych ruchem kołowym wynosi 25 mm, dla powierzchni obciążonych - 40 mm. Zanim przystąpi się do fugowania zaprawa, na której układana jest kostka brukowa (np. zaprawa drenażowa Sopro DM 610), musi związać.

Przeznaczoną do zafugownia powierzchnię należy obficie zwilżyć wodą, aby bezpośrednio przed naniesieniem zaprawy fugowej, materiał, z którego wykonana jest kostka, był całkowicie nasączony. Jednak nie można przystępować do spoinowania, dopóki w szczelinach zalega woda. Alternatywnie w celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem, podczas fugowania można zastosować preparat Sopro PFA 867, który znacząco ułatwia usuwanie pozostałości zaprawy fugowej z powierzchni kostki (Szczegółowe informacje znajdują się w karcie technicznej tego produktu, dostępnej na www.sopro.pl).

 


 

 

 


 

Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie