• SOPRO DBE 500- klej epoksydowy, dwuskładnikowy, 5kg

Symbol: 500
246.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 5 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO DBE 500- klej epoksydowy dwuskładnikowy A+B.

  

Dwuskładnikowy klej na bazie żywicy epoksydowej do przyklejania i osadzania okładzin ceramicznych metodą cienkowarstwową.

  • Spełnia wymagania R2 T zgodnie z normą PN-EN 12004.
  • Na podłoża krytyczne i przy podwyższonym obciążeniu użytkowym.
  • Odporny na działanie agresywnych wód, alkaliów, rozcieńczonych kwasów mineralnych i organicznych.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych, gresowych, ceramicznych płyt i kształtek, płyt klinkierowych, mozaiki szklanej i ze szkła spiekanego. Nie nadaje się do przyklejania kamienia naturalnego, ponieważ mogą powstać przebarwienia.

Do stosowania w basenach kąpielowych z wodą termalną, mineralną, solankową i wodą morską; w browarach, winiarniach, przemyśle skórzanym, włókienniczym, papierniczym i farmaceutycznym; w oczyszczalniach, również w oczyszczalniach ścieków i neutralizatorach ścieków; ogrodach zoologicznych; laboratoriach, akumulatorowniach; przemyśle przetwórczym mięsnym i rybnym, kuchniach przemysłowych, mleczarniach i zakładach serowarskich; w basenach kąpielowych ze sztuczną falą, pralniach przemysłowych, zbiornikach wodnych; na elewacje, balkony i tarasy.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Beton, beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; beton komórkowy; tynk gipsowy, cementowy, cementowo-wapienny; gipsowe płyty budowlane, płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe; jastrychy suche; ogrzewane i nieogrzewane jastrychy cementowe, anhydrytowe; jastrychy z lanego asfaltu (w pomieszczeniach); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z lastrico, z kamienia naturalnego i betonu; powierzchnie metalowe; płyty z twardej pianki; sztywne płyty wiórowe (ściana: grubość=19 mm, podłoga: d=25 mm), blaty kuchenne, płyty warstwowe.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 90 minut przy +20°C, 20-30 minut przy +30°C.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA

Po ok. 24 godzinach

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 2 dniach; obiekty usługowe po ok. 4 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 4 dniach, obszary podwodne po ok. 4 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 4 dniach. Możliwość mechanicznego i chemicznego obciążania po ok. 4 dniach.

 

ODPORNOŚĆ TERMICZNA

Do +80°C.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +15°C; po zastosowaniu wymagana temperatura co najmniej +12°C przez 48 godzin.

 

OGRZEWANIE PODŁOGOWE


Nadaje się.

 

ZUŻYCIE

Mozaika, szkło, mozaika ze szkła spiekanego 1,8-2,0 kg/m²;

Płytki ceramiczne 2,5-2,8 kg/m²;

Płyty łupane 3,5-4,0 kg/m².

 

WŁAŚCIWOŚCI

Klej Sopro DBE 500 jest odporny na działanie wód agresywnych dla betonu, naturalnych tłuszczów, chemikaliów, obciążeń mechanicznych jak ściskanie i wypłukiwanie oraz jest odporny na zmienne cykle zamrażania i rozmrażania. W przypadku temperatury powyżej +80°C i/lub przy ciągłym obciążeniu mechanicznym lub chemicznym przydatność produktu powinna zostać przetestowana dla indywidualnego przypadku.

 

OPAKOWANIE

5 kg.

 

  

Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie