• SOPRO DM 610- zaprawa drenażowa, 25 kg

58.90
szt. Do przechowalni
Ilość w opakowaniu 40 szt.
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 61.9
Przesyłka płyt ceramicznych Libet 61.9
Przesyłka Paletowa- POCZTA POLSKA 349
Przesyłka Paletowa (Pobranie) 364
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon
SOPRO DM 610- zaprawa drenażowa. 

 
Cementowa, zawierająca tras, sucha zaprawa do stosowania jako nośna, wodoprzepuszczalna warstwa podkładowa przy wykonaniu nawierzchni brukowych z betonu i kamienia naturalnego w obszarach zewnętrznych. Produkt o niskiej zawartości chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 1907/2006, załącznik XVII.

Bardzo wysoka wodoprzepuszczalność.
Zapobiega uszkodzeniom, powodowanym przez mróz.
Do układania okładzin metodą grubowarstwową; minimalna grubość warstwy zespolonej z podłożem 2 cm metodą „mokre na mokre".
W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 
KOLOR
Jasnoszary.
 
TEMPERATURA STOSOWANIA
Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze); Nie stosować, gdy istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia mrozu podczas lub bezpośrednio po obróbce.
 
CZAS UŻYCIA
1-2 godziny; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.
 
GRUBOŚĆ WARSTWY
Związanej z podłożem: min. 2 cm (przy obciążeniu ruchem kołowym co najmniej 4 cm); przy zastosowaniu na odpowiedniej warstwie rozdzielającej min. 5 cm (przy obciążeniu ruchem kołowym co najmniej 7-10 cm); grubość warstwy należy odpowiednio dostosować do wielkości obciążeń.
 
WYTRZYMAŁOŚCI
Wytrzymałość na ściskanie: po 28 dniach ok. 25 N/mm2,
wytrzymałość na zginanie: po 28 dniach ok. 4 N/mm2.
 
MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA
Po ok. 24 godzinach.
 
MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA
Po ok. 7 dniach
 
WODOPRZEPUSZCZALNOŚĆ
Wodoprzepuszczalność prostopadle do płaszczyzny (przebadana na warstwie o grubości 60 mm): ok. 5,77 l/(m2 x s); ok. 21 m3 /(m2 x h)
 
KAPILARNA ABSORPCJA WODY
- Współczynnik absorpcji wody spowodowanej kapilarnym podciąganiem: C ≤ 0,05 kg/(m2 x min0,5) - Średnia wartość współczynnika absorpcji wody spowodowanej kapilarnym podciąganiem: Cm ≤ 0,01 kg/ (m2 x min0,5).
 
ZUŻYCIE
Ok. 16 kg/m² na 1 cm grubości warstwy.
 
WŁAŚCIWOŚCI
Zaprawa cementowa, z dodatkiem trasu, przeznaczona do układania płyt oraz kostki brukowej z betonu i kamienia naturalnego w pomieszczeniach i obszarach zewnętrznych. Dzięki specyficznej krzywej przesiewu, o uziarnieniu do 8 mm, uzyskuje się podłoże o wysokiej przepuszczalności wody, które charakteryzuje się niemal zerowym podciąganiem kapilarnym. To ogranicza skutecznie szkody wywoływane przez wodę, jak np. wykwity lub destrukcję zaprawy na skutek zwiększenia się objętości zamarzającej wody. Zaprawę cechuje bardzo dobra urabialność. Nadaje się do stosowania w normalnym zakresie obciążeń.
 
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Odpowiednie podłoża to wykonane ze spadkiem 1,5 - 3 % nośne podbudowy betonowe lub wykonane na bazie cementu warstwy równomiernie rozdzielające obciążenia oraz wykonane z grysu lub żwiru, odpowiednio zagęszczone nośne podbudowy przepuszczające wodę i niepodatne na podciąganie kapilarne. W przypadku, gdy nawierzchnie wykonywane w systemie drenażowym, usytuowane są na gruntach nieprzepuszczalnych, należy zapewnić odpowiednie odwodnienie, uniemożliwiające spiętrzanie się wody. Odpowiednio wykonane spadki uniemożliwiają gromadzenie się wody na nieprzepuszczalnym podłożu.
 
OPAKOWANIE
25 KG.
 
 

 
Termin realizacji zamówienia może wynieść ok. 1-3 dni.
 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie