• SOPRO DSF 423- dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca, 32 kg

Symbol: 423
335.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 29.8
Paczkomaty InPost 29.8
Kurier In Post 38.8
Kurier In Post (Pobranie) 43.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 32 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO DSF 423- dwuskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca.

  

Dwuskładnikowa, elastyczna, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nie przepuszczających wody i mostkujących pęknięcia. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 1907/2006, załącznik XVII. Posiada certyfikaty (abP) niemieckiego nadzoru budowlanego dla klas A i B o wysokim obciążeniu wodą (nadzór regulowanych obszarów zastosowań) oraz klas A0, B0 o umiarkowanym obciążeniu wodą (nadzór nieregulowanych obszarów zastosowań) zgodnie z instrukcją Niemieckiego Związku Rzemiosł Budowlanych (ZDB) „Wskazówki do wykonania izolacji zespolonych pod okładzinami ceramicznymi w obszarach wewnętrznych i zewnętrznych".

  • Szczególnie zalecana na balkony i tarasy.
  • Już po 2-2,5 godzinach powłoka staje się odporna na deszcz.
  • Do pomieszczeń wilgotnych i mokrych.
  • Do basenów kąpielowych.
  • Wzmocniona włóknami.
  • Paroprzepuszczalna.
  • Do nanoszenia przy pomocy wałka, szpachli lub pędzla.
  • Do nanoszenia również metodą natryskową.
  • Na ściany i podłogi.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Uszczelnienie zespolone powierzchni balkonów, tarasów, natrysków, pralni, toalet i basenów kąpielowych, przeznaczonych do wykończenia okładzinami ceramicznymi lub kamiennymi. Przy renowacji istniejących, nośnych i trwałych okładzin z płytek ceramicznych na balkonach i tarasach. Jako uszczelnienie od wewnątrz w zbiornikach wody użytkowej do 6 m głębokości. Do wytwarzania elastycznych, mostkujących rysy powłok uszczelniających, zabezpieczających powierzchnie elementów budowlanych i budowli.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Podłoża mineralne z betonu, betonu lekkiego, betonu komórkowego, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych; mur o pełnych spoinach i równej powierzchni (nie stosować do muru mieszanego); jastrychy cementowe, anhydrytowe, suche; stare okładziny ceramiczne.

 

GRUBOŚĆ WARSTW/ZUŻYCIE

Grubość suchej warstwy zgodnie z niemieckimi przepisami budowlanymi (abP) dla klas obciążenia wodą A i B: co najmniej 2 warstwy = 2 x 1,0 mm (2 x 1,2 mm grubości świeżej warstwy); 1,2 mm grubości świeżej warstwy odpowiada 1,0 mm grubości suchej warstwy. Zużycie: ok.1,5 kg/m² składnika proszkowego A i ok. 0,5 kg/m² składnika płynnego B na każdy mm grubości suchej warstwy.

 

CZAS UŻYCIA

60 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

CZAS SCHNIĘCIA/ODPORNOŚĆ NA DESZCZ

Ok. 2-2,5 godziny na warstwę.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

od +8 oC do +35 oC (podłoże, powietrze, materiał).

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA

Po 4-6 godzinach.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 5 dniach.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Zaprawa Sopro DSF® 423 jest dwuskładnikową, cementową zaprawą uszczelniającą do wytwarzania elastycznych i mostkujących rysy powłok jako zabezpieczenie przed wodą i wilgocią. Sopro DSF® 423 zachowuje elastyczność i zdolność do mostkowania pęknięć ≥ 0,75 mm w niskiej temperaturze -5 oC.

 

GRUNTOWANIE

 

Sopro GD 749:

jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe, jastrychy suche, budowlane płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/ miejsca ich połączeń i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe, tynk gipsowy, beton komórkowy o dużej lub zróżnicowanej chłonności (w pomieszczeniach), tynk cementowy i cementowo-wapienny, spoiwo tynkarskie i murarskie, mur o pełnych spoinach. Podłoża gipsowe, po zagruntowaniu Sopro GD 749, wymagają 12-godzinnego czasu wysychania.

 

Sopro HPS 673:

podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak np. istniejące okładziny z płytek ceramicznych, lastrico, płyt z kamienia naturalnego i betonu, pozostałości klejów do PCV lub wykładzin dywanowych. Szczegółowe informacje znajdują się w kartach technicznych produktów, dostępnych na www.sopro.pl.

 

OPAKOWANIE

32 kg (24 kg+ 8 kg).

  

Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie