• SOPRO DSF 523- jednoskładnikowa zaprawa uszczelniająca, 20 kg

Symbol: 523-2
219.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO DSF 523- jednoskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca- 20 kg.

image

 Jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nie przepuszczających wody i mostkujących pęknięcia. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII. Posiada certyfikat (abP) niemieckiego nadzoru budowlanego dla powierzchni o wysokim obciążeniu wodą klasy A i B (nadzór regulowanych obszarów zastosowań) oraz powierzchni o umiarkowanym obciążeniu wodą klasy A0 i B0 (nadzór nie regulowanych obszarów zastosowań) zgodnie z instrukcją Niemieckiego Związku Rzemiosł Budowlanych (ZDB) „Wskazówki do wykonania izolacji zespolonych pod okładzinami ceramicznymi w obszarach wewnętrznych i zewnętrznych.

  • Na balkony i tarasy.
  • Do pomieszczeń wilgotnych i mokrych.
  • Do basenów kąpielowych.
  • Paroprzepuszczalna.
  • Do nanoszenia przy pomocy wałka, pacy lub pędzla.
  • Do nanoszenia również metodą natryskową.
  • Na ściany i podłogi.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Uszczelnienie zespolone powierzchni balkonów, tarasów, natrysków, pralni, toalet i basenów kąpielowych, przeznaczonych do wykończenia okładzinami ceramicznymi i kamiennymi. Przy renowacji istniejących, nośnych i trwałych okładzin z płytek ceramicznych na balkonach i tarasach. Jako uszczelnienie od wewnątrz w zbiornikach wody użytkowej do 4 m głębokości. Do wytwarzania elastycznych, mostkujących rysy powłok uszczelniających, zabezpieczających powierzchnie elementów budowlanych i budowli.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Mineralne podłoża z betonu, betonu lekkiego, betonu komórkowego, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych; mur o pełnych spoinach i równej powierzchni (nie stosować do muru mieszanego); jastrychy cementowe, anhydrytowe, suche; stare okładziny ceramiczne.

 

GRUBOŚĆ WARSTW/ZUŻYCIE

Grubość suchej warstwy zgodnie z niemieckimi przepisami budowlanymi (abP) dla klas obciążenia wodą A i B: co najmniej 2 warstwy = 2 x 1,0 mm (2 x 1,3 mm grubości świeżej warstwy); maks. grubość suchej warstwy: 4 mm Zbiorniki wody użytkowej o głębokości ≤ 4 m: co najmniej 2,5 mm zaprawy po związaniu Zużycie ok. 1,4 kg/m² na każdy mm grubości związanej zaprawy.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 2 godziny; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

CZAS SCHNIĘCIA

Ok. 4 godziny na jedną warstwę.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

od + 5 ºC do maks. + 25 ºC (podłoże, powietrze, materiał).

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA

Po 5-6 godzinach.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 7 dniach.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża muszą być nośne, odporne na odkształcenia oraz pozbawione otwartych pęknięć i substancji zmniejszających przyczepność (np. kurz, olej, wosk, środki antyadhezyjne, wykwity, spieki, pozostałości lakierów i farb, starych klejów podłogowych).

Ostre krawędzie zaokrąglić do promienia co najmniej 4 cm. Powłoka uszczelniająca powinna zostać naniesiona tylko na takie elementy budowlane, które osiadając, nie ulegają odkształceniom. Pęknięcia, występujące w jastrychu należy zszyć żywicą Sopro GH 564.

Przyłącza instalacyjne i odpływy należy uszczelnić poprzez wbudowanie systemowych uszczelek Sopro. W naroża i szczeliny dylatacyjne wbudować taśmę uszczelniającą Sopro DBF 638 oraz systemowe naroż- niki uszczelniające Sopro. Do wodoszczelnego łączenia taśm i narożników na zakładkę zalecamy klej montażowy Sopro Racofix® RMK 818, zaprawę uszczelniającą Sopro TDS 823 lub elastyczną powłokę uszczelniającą Sopro PU-FD.

Podłoża cementowe (nie wymagające gruntowania) należy zwilżyć tak, aby przed naniesieniem powłoki uszczelniającej Sopro DSF 523 były matowo-wilgotne. W przypadku nowych niezabrudzonych, cementowych podłoży zwykle wystarczające jest jednokrotne ich zwilżenie.

 

GRUNTOWANIE

 

Sopro GD 749:

jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe, jastrychy suche, budowlane płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/ miejsca ich połączeń i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe, tynk gipsowy, beton komórkowy o dużej lub zróżnicowanej chłonności (w pomieszczeniach), tynk cementowy i cementowo-wapienny, spoiwo tynkarskie i murarskie, mur o pełnych spoinach. Podłoża gipsowe, po zagruntowaniu Sopro GD 749, wymagają 12-godzinnego czasu wysychania.

 

Sopro HPS 673:

podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak np. istniejące okładziny z płytek ceramicznych, lastrico, płyt z kamienia naturalnego i betonu, pozostałości klejów do PCV lub wykładzin dywanowych.

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach technicznych produktów, dostępnych na www.sopro.pl.

 Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie