• SOPRO EDD 152- dyble dylatacyjne do jastrychów, 10 szt.

Symbol: 152
294.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 5 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO EDD 152- dyble dylatacyjne do jastrychów*.

 Specjalny, elastyczny dybel z trzpieniem ze stali nierdzewnej, pokryty tworzywem sztucznym. Zapobiega ruchom pionowym w dylatacjach jastrychu. Przy zastosowaniu dybli nie zostaje ograniczona ani zakłócona funkcjonalność dylatacji.

  • Do elastycznego łączenia szczelin przeciwskurczowych i dylatacji w jastrychach na warstwie oddzielającej.
  • Zapobiega powstawaniu odkształceń pionowych w obszarze szczelin dylatacyjnych jastrychu.
  • Jako element zbrojący /dyblowanie łączące również do wbudowania w świeży jastrych.
  • Na wszystkie rodzaje mineralnych jastrychów.
  • Na jastrychy ogrzewane.
  • Długość: ok. 17 cm.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do elastycznego łączenia szczelin przeciwskurczowych i dylatacji w jastrychach na warstwie oddzielają- cej. W sposób kontrolowany zapobiega odkształceniom pionowym dylatacji jastrychu na warstwie oddzielającej. Jako dybel zbrojący Sopro EDD 152 również może być wbudowany w świeży jastrych. Na wszystkie rodzaje mineralnych jastrychów oraz jastrychy ogrzewane. Dybel Sopro EDD 152 zbudowany jest z trzpienia ze stali nierdzewnej, pokrytego tworzywem sztucznym. Zapobiega odkształceniom pionowym, tak aby pola z dylatowanego jastrychu nie przesuwały się względem siebie w układzie wertykalnym, bez ograniczania ruchów wynikających z jego właściwości fizycznych (proces rozszerzania i kurczenia). Dyble Sopro EDD 152 mogą być osadzone zarówno podczas, jak i po ułożeniu jastrychu i nadają się do wszystkich rodzajów podłoży np. jastrychy cementowe, anhydrytowe, jastrychy z lanego asfaltu, jastrychy szybkowiążące Sopro oraz konstrukcje jastrychu ogrzewanego. Dyble Sopro EDD 152 nie ulegają korozji i bezproblemowo mogą być stosowane w pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

OPAKOWANIE

10 szt.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Zapobiega przesunięciom pionowym pól jastrychu w obszarze szczelin dylatacyjnych. Poziome ruchy w jastrychu, wywołane poprzez oddziaływanie zmiennej temperatury w lecie/zimie lub w sezonie grzewczym nie są zakłócone. Pierścień z pianki, znajdujący się w środkowej części dybla, zapobiega wyciekom żywicy budowlanej do szczeliny dylatacyjnej.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Dodatkowe łączenie pól dylatacyjnych w jastrychu na warstwie oddzielającej:

Jastrych przeznaczony do dyblowania musi być trwały i nośny. Przy pomocy szlifierki kątowej należy wykonać nacięcia w jastrychu, poprzecznie do przebiegu szczelin dylatacyjnych, w rozstawie co 30-40 cm. Nacięcie wykonuje się na odcinku ok. 10 cm po obu stronach szczeliny. Szerokość nacięć powinna wynosić ok. 1,5 cm, głębokość 2-2,5 cm. Szczeliny należy dokładnie odkurzyć.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Dodatkowe łączenie pól dylatacyjnych w jastrychu na warstwie oddzielającej:

Jastrych naciąć przy pomocy szlifierki kątowej prostopadle do przebiegu zabezpieczanej szczeliny w odstępie co 30-40 cm. Dybel Sopro EDD 152 ułożyć w przygotowanym zagłębieniu. Pianka montażowa, umieszczona na środku dybla musi łączyć przylegające krawędzie szczelin. Pierścień z tworzywa sztucznego, który ściska piankę, wyciąć lub usunąć przy pomocy obcęgów. Należy sprawdzić, czy pianka szczelnie przylega do krawędzi szczelin. Po osadzeniu dybli następuje wypełnienie nacięcia, do zlicowania z powierzchnią jastrychu, żywicą Sopro BH 869 zmieszaną z piaskiem kwarcowym Sopro QS 507 (0,1-0,5 mm) i Sopro QS 511 (0,4-0,8 mm) w proporcji 1:1:1 objętościowo (1:1,5:1,5 wagowo). Należy zwrócić uwagę, aby szczelina dylatacyjna pozostała wolna od pozostałości zaprawy żywicznej. Nadmiar lub wyciek żywicy usunąć z powierzchni jastrychu. Jeśli następną czynnością na przygotowanej powierzchni będzie ułożenie np. warstwy wyrównującej posadzkę lub płytek, świeżą warstwę żywicy Sopro BH 869 należy obficie obsypać piaskiem kwarcowym QS 511 (0,4-0,8 mm). Po związaniu żywicy Sopro BH 869 nadmiar piasku i wystający odcinek pianki montażowej usunąć.

Jako dybel zbrojący/ dyblowanie łączące w świeżym jastrychu:

W odpowiedniej listwie dylatacyjnej do osadzenia w świeżym jastrychu, w jego środkowej części wywiercić otwory w odległości co 20 cm. Usunąć piankę, znajdującą się w środkowej części dybla i zamontować go symetrycznie w listwie. W następnym etapie końcówki dybli osadzić w jastrychu. W ten sposób obie części jastrychu zostają zabezpieczone przed pionowymi odkształceniami, przy pełnej funkcjonalności szczelin dylatacyjnych.

   

*Produkt na zamówienia. Termin realizacji może wynieść do 2 tygodni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie