• SOPRO EPG 522- preparat epoksydowy, 10 kg

Symbol: 522-10
1070.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 14 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO EPG 522- preparat epoksydowy. 

Nie zawierający rozpuszczalników, transparentny dwuskładnikowy preparat na bazie żywicy epoksydowej, stosowany m.in. jako podkład pod uszczelnienia na podłożach betonowych lub stalowych. Produkt o niskiej lepkości, wnika w drobne kapilary i pory. Jest wodoodporny, odporny na wodę morską, ścieki oraz ługi, rozcieńczone kwasy, roztwory soli, oleje mineralne, smary i materiały pędne. Wykazuje odporność na wahania temperatury w zakresie od -30 ºC do +100 ºC w warunkach suchych i do +50 ºC w warunkach mokrych.

  • Jako podkład pod uszczelnienia wykonane Sopro PU-FD
  • i SoproDur® HF-L.
  • Jako warstwa przyczepna przed szpachlowaniem i przyklejaniem okładzin na podłożach krytycznych oraz pod zaprawę epoksydową Sopro EE 771.
  • Jako spoiwo do wytwarzania antykapilarnej (nieprzepuszczającej wody) płynnej lub stabilnej zaprawy do wypełniania szczelin i doszczelniania budowlanych elementów instalacyjnych.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIA

Jako podkład gruntujący pod uszczelnienia wykonane z Sopro PU-FD. Do wzmocnienia powierzchni i zamknięcia porów na podłożach mineralnych. Jako spoiwo do wykonywania zapraw epoksydowych. Do gruntowania jastrychów anhydrytowych, zwłaszcza pod okładziny wielkoformatowe.

 

PROPORCJA MIESZANIA

A : B = 3 : 1 cz. wagowo / 5 : 2 cz. objętościowo.

 

MINIMALNA TEMPERATURA UTWARDZANIA

+10 ºC.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od temperatury +10ºC przy maks. wilgotności względnej 75% do maks. wilgotności względnej 85% przy temperaturze od +23ºC (podłoże, materiał, powietrze).

 

CZAS UŻYCIA

przy +10 ºC - 50 minut,

przy +23 ºC - 30 minut,

przy +30 ºC - 15 minut.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA

Po 24 godzinach

 

MOŻLIWOŚĆ DALSZEJ OBRÓBKI

Po 24 godzinach

 

PEŁNE UTWARDZENIE

Po 7 dniach.

 

ZUŻYCIE

300-500 g/m² w zależności od chłonności podłoża.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Cementowe powierzchnie muszą być suche, nośne, lekko szorstkie, pozbawione mleczka cementowego, kurzu i luźnych cząstek oraz olejów, zatłuszczeń i innych zanieczyszczeń, które obniżają przyczepność.

W razie potrzeby podłoże należy przygotować poprzez mechaniczną obróbkę np. piaskowanie, śrutowanie, hydromonitoring, płomieniowanie, frezowanie lub szlifowanie. Weryfikacja podłoża przeprowadzona w oparciu o testy Pull-Off powinna wykazać wytrzymałość na odrywanie min. 1,0 N/mm2 . Wilgotność betonu na powierzchni musi być mniejsza niż 4% wag. (oznaczona metodą CM). W przypadku wysokich obciążeń np. powierzchni przeznaczonych pod parking, wytrzymałość na odrywanie musi wynieść co najmniej 1,5 N/mm2.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Składnik A i składnik B (utwardzacz) dostarczane są w określonej proporcji. Składnik B należy w całości przelać do składnika A i bardzo dokładnie wymieszać ( przez ok. 3 min) na jednolitą masę, przy pomocy mechanicznego mieszadła wolnoobrotowego (maks. 300 obrotów). Podczas pierwszego mieszania, za pomocą kielni, należy zgarnąć ze ścianek i dna naczynia nierozmieszane resztki gęstego składnika, aby obydwa składniki zostały dokładnie wymieszane. Następnie oba połączone składniki należy przelać do czystego wiadra i ponownie starannie wymieszać. Nie nakładać z pojemnika, w którym materiał został dostarczony. Nanosić metodą malowania, natryskiwania lub przy pomocy wałka. Na poziomych powierzchniach podkład preparat można rozprowadzić gumową ściągaczką i wyrównać wałkiem. Świeżą warstwę podkładu obsypać piaskiem kwarcowym Sopro QS 511. Ilość piasku potrzebnego do obsypania powierzchni to ok. 1,5 kg/m2 .

Dla wytworzenia antykapilarnej zaprawy w konsystencji do zalewania rozmieszaną jak wyżej żywicę epoksydową Sopro EPG 522 należy połączyć z piaskiem kwarcowym Sopro QS 507 i Sopro QS 511 w proporcji 1:1:1 objętościowo (1:1,5 :1,5 wagowo) i dokładnie wymieszać. Zaprawę w konsystencji do szpachlowania wytwarza się z wymieszanych składników A i B żywicy Sopro EPG 522, połączonych z mieszanką piasków kwarcowych Sopro QS 511 w proporcjach - 1 cz. zmieszanej żywicy z 3 cz. piasku (objętościowo) lub 4 cz. piasku (wagowo). Konsystencja, w zależności od potrzeb może być regulowana ilością i wielkością uziarnienia dodawanego piasku kwarcowego. W przypadku konieczności wykonania cienkowarstwowej warstwy oddzielającej prosimy skontaktować się z naszym Działem Doradztwa Technicznego.

Dla pełnego związania reaktywnego materiału średnia temperatura podłoża musi osiągać wartość powyżej minimalnej temperatury utwardzania. Temperatura odpowiednich podłoży musi być wyższa o co najmniej +3 ºC od punktu rosy (do pomiaru stosować termometr, miernik temperatury podłoża i wilgotnościomierz). Po nałożeniu warstwę należy chronić przez 24 godziny przed oddziaływaniem wilgoci (deszcz, skraplanie pary). Uwaga: Nie prowadzić prac z wykorzystaniem żywicy na zewnętrz przy wysokiej temperaturze, gdyż rozgrzane podłoże może powodować powstawanie pęcherzyków i porów.

  

 

 

 

  

Termin realizacji zamówienia może wynieść ok. 1-2 dni.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty