• SOPRO ESE 548 - środek do czyszczenia zabrudzeń z fugi epoksydowej, 250 ml

Symbol: 548
181.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 1 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO ESE 548- środek do czyszczenia zabrudzeń z fug epoksydowych.

  

  • Do wczesnego czyszczenia suchych osadów epoksydowych.
  • Do usuwania starych, stwardniałych pozostałości żywic epoksydowych.
  • Do usuwania nalotów epoksydowych ze strukturalnych powierzchni okładzin ceramicznych.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do usuwania przeschniętych i stwardniałych pozostałości żywic epoksydowych z powierzchni okładzin ceramicznych. Usunięcie resztek powinno nastąpić możliwie jak najszybciej, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 godzin od zakończenia spoinowania. Zastosowanie preparatu o wyższym stężeniu pozwala na usunięcie pozostałości zaprawy epoksydowej również po kilku dniach po zastosowaniu produktu epoksydowego.

 

BARWA

Bezbarwna, przejrzysta.

 

GĘSTOŚĆ

Ok. 1,0 g/cm² (przy +20ºC).

 

ZUŻYCIE

W zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia: 200-300 ml na 10 l wody przy wczesnym czyszczeniu. Do usuwania starych, stwardniałych osadów, w zależności od stopnia zabrudzenia, konieczne jest użycie preparatu o wyższym stężeniu.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Preparat usuwa osady z powierzchni okładzin ceramicznych; nie uszkadza utwardzonej spoiny; usuwa resztki żywic epoksydowych ze strukturalnych powierzchni; rozcieńczany wodą; nie powoduje korozji stali szlachetnej.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Do czystego pojemnika wlać zimną wodę, dodać Sopro ESE 548 i wymieszać.

Ilość dodanego preparatu zależy od momentu rozpoczęcia czyszczenia. W przypadku wczesnego usuwania osadów dodać 200-300 ml na 10 l wody. Przy późniejszym czyszczeniu osadów stężenie preparatu zależy od momentu rozpoczęcia pracy oraz intensywności osadu żywicy epoksydowej. Zbyt duże stężenie może prowadzić do przebarwienia spoiny na biało.

Płyn do czyszczenia nakładać na powierzchnię płytek np. gąbką wiskozową Sopro 084 i równomiernie rozprowadzić. Czas działania preparatu na powierzchnię nie powinien przekroczyć 15 minut. Następnie rozmiękczony osad fugi epoksydowej dokładnie zetrzeć białą gąbką poliestrową drobną Sopro 083 lub nylonową szczotką. Powierzchnię okładziny zmyć dużą ilością czystej wody i wytrzeć do sucha. W przypadku większych obszarów można zastosować maszynę i tarczę czyszczącą, najlepiej wykonaną z białej gąbki poliestrowej do zmywania.

Większe zanieczyszczenia żywicą epoksydową jak utwardzone resztki zaprawy powinny zostać ogrzane opalarką (pistoletem grzejnym) i usunięte twardym przedmiotem np. mosiężną szczotką lub szpachlą. Pozostałości drobniejsze należy usunąć, gdy jeszcze są ogrzane, preparatem Sopro ESE 548.

Jeżeli opisany sposób nie daje zadowalających efektów, prosimy o kontakt z naszym Działem Doradztwa Technicznego.

 

UWAGA

Podczas stosowania preparatu używać odporne na działanie rozpuszczalników nakolanniki, rękawice i okulary ochronne.

W czasie obróbki zadbać o dobrą wentylację pomieszczenia.

Aby zapobiec powstaniu białych przebarwień na spoinach z powodu przedawkowania preparatu, zalecamy przeprowadzenie próby. Nie używać gąbek w innym kolorze niż opisano wyżej.

Bezwzględnie unikać mieszania preparatu Sopro ESE 548 z innymi środkami czyszczącymi jak zmywacze lub preparaty do urządzeń sanitarnych.

Sopro ESE 548 może działać agresywnie na powierzchnie z tworzyw sztucznych i metalowe.

Do czyszczenia nie używać szczotek ze stali szlachetnej, gąbek drucianych, szpachli i szczotek stalowych. Resztki preparatu nie powinny dostać się do instalacji uzdatniania wody w basenach kąpielowych.

 

OPAKOWANIE

250 ml.

  

Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty