• SOPRO ESG 868- grunt epoksydowy odcinający, 18 kg

Symbol: 868-18
1449.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO ESG 868- grunt epoksydowy odcinający*.

  

Dwuskładnikowy, nie zawierający rozpuszczalników grunt na bazie żywicy epoksydowej, szczególnie na świeże i / lub wilgotne jastrychy, związane z podłożem.

  • Na podłogi.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.
  • Odporny na ścieranie i obciążenia chemiczne.

 

ZASTOSOWANIE

Dzięki wyższej lepkości w porównaniu z epoksydowym podkładem gruntującym Sopro EPG 522, Sopro ESG 868 może być nanoszony jako grunt lub metodą szpachlowania drapanego.

Jako specjalny preparat gruntujący na zanieczyszczone olejem, mineralne podłoża, które przed gruntowaniem zostały oczyszczone i są jeszcze matowo-wilgotne. Jako warstwa odcinająca wilgoć z podłoża pod systemy posadzek żywicznych, również pod wszystkie wrażliwe na wilgoć powierzchnie jak np. PCV, parkiet, płytki itp.

Zamyka kapilary i pory w podłożach wiązanych cementem i może być stosowany w połączeniu z systemowymi posadzkami żywicznymi lub pod okładziny z płytek ceramicznych.

 

KOLOR

Szary.

 

OPAKOWANIE

18 kg.

 

CZAS UŻYCIA

Przy +10°C ok. 60 minut; przy +23°C ok. 30 minut; przy +30°C ok. 20 minut.

 

UTWARDZANIE

Przy +20°C po 12 godzinach możliwość nakładania kolejnej warstwy; możliwość chodzenia po 24 godzinach; możliwość pełnego obciążenia po 7 dniach (przy użytkowaniu jako warstwy ostatecznej).

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od min. +10°C do maks. +30°C.

 

ZUŻYCIE

2 cykle pracy po ok. 0,6-0,9 kg/m² = 1,2-1,8 kg/m² ; w zależności od struktury podłoża zużycie może być wyższe lub niższe. W razie wątpliwości należy określić zużycie na powierzchni próbnej.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Do zastosowania na zabrudzone olejem, ale wcześniej oczyszczone podłoża betonowe. Wyróżnia się dobrą przyczepnością do wilgotnych podłoży betonowych i jastrychów oraz zmniejsza ryzyko tworzenia się pęcherzyków powietrza, które wydostają się z podłoża. Grunt epoksydowy Sopro ESG 868 jest wodoodporny, odporny na działanie wody morskiej i ścieków oraz na rozcieńczone kwasy, ługi, oleje mineralne, smary i paliwa.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Usunąć oleiste, tłuste zabrudzenia. Usunąć warstwy nienośne lub zwiększyć szorstkość gładkich powierzchni betonowych czy jastrychów cementowych poprzez śrutowanie, frezowanie lub obróbkę strumieniową (ciśnienie wody > 600 bar). Proces czyszczenia powtarzać tak długo, aż powierzchnia podłoża zostanie pozbawiona oleju lub zatłuszczeń i będzie czysta. Po ostatnim czyszczeniu podłoże dokładnie odkurzyć. Bezpośrednio po czyszczeniu na matowo-wilgotne podłoże nanieść podkład epoksydowy Sopro ESG 868.

Nie nakładać na zastoiska wody!

 

SPOSÓB UŻYCIA

Całą zawartość składnika B dodać do składnika A i przez ok. 2 minuty mieszać przy pomocy odpowiedniej mieszarki mechanicznej. Po wymieszaniu przełożyć do innego, czystego pojemnika i ponownie mieszać przez ok. 1 minutę. Całkowity czas mieszania wynosi ok. 3 minuty. Materiał należy koniecznie przełożyć do innego naczynia!

Generalnie zaleca się wymieszany materiał natychmiast rozłożyć na powierzchni, dzięki czemu dłużej będzie gotowy do użycia. Wymieszany produkt nanieść przy pomocy gumowej ściągaczki lub kielni (zużycie min. 0,5 kg/m2 ) i po ok. 15 minutach przewalcować wałkiem malarskim bez stosowania dodatkowej ilości materiału. Jeżeli kolejna warstwa gruntu nie będzie nałożona w ciągu 24 godzin, świeżą warstwę obsypać piaskiem kwarcowym Sopro QS 511 o uziarnieniu 0,4 - 0,8 mm, w ilości ok. 1,0 kg/m², aby zwiększyć przyczepność. Powłoka, wytworzona po wyschnięciu żywicy wskutek wydzielenia resztek oleju lub wilgoci, musi zostać usunięta. Po wyschnięciu pierwszej warstwy (min. 12 godzin do maks. 24 godzin przy +20°C) należy powtórzyć opisany wyżej cykl pracy (zużycie min. 0,5 kg/m²). Jeśli po wyschnięciu warstw do dalszej obróbki stosowane będą kleje do płytek, cementowe masy szpachlowe lub inne materiały do przyklejanych okładzin, należy świeżą, drugą warstwę gruntu obsypać piaskiem kwarcowym Sopro QS 511 o uziarnieniu 0,4 - 0,8 mm, ok. 2,0 kg/m². Po czasie schnięcia, wynoszącym min. 24 godziny może być użyta każda, dowolna masa szpachlowa.

Niezwiązane cząstki piasku kwarcowego po wyschnięciu nałożonej powłoki muszą zostać usunięte. 

*Produkt na zamówienie. Termin realizacji zamówienia może wynieść do dwóch tygodni.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty