• SOPRO FAD 712- impregnat do fasad i murów, 6 l

Symbol: 712-6
378.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 6 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO FAD 712- impregnat do fasad i murów.

 Odpierający wodę, jednoskładnikowy preparat zabezpieczający elewacje przed opadami atmosferycznymi.

  • Przepuszcza parę wodną.
  • Zabezpiecza powierzchnie przed zabrudzeniem i zawilgoceniem.
  • Do nakładania wałkiem, pędzlem lub metodą natrysku.
  • Na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Impregnat do fasad Sopro FAD 712 zabezpiecza przed wilgocią elewacje i nachylone powierzchnie. Stosowany do impregnacji wodoodpornej mineralnych materiałów budowlanych jak beton, nieorganiczne tynki, cement włóknisty, piaskowiec, mur z cegły, kamień naturalny i syntetyczny, beton porowaty, warstwy z farb mineralnych. Nie stosować na gips, farby i tynki z żywic syntetycznych.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5 o C do +30o C.

 

CZAS SCHNIĘCIA

2-3 godziny.

 

ZUŻYCIE

Beton: 0,1-0,5 l/m².

Podłoża mineralne: 0,5-1,2 l/m².

Zużycie uzależnione jest od właściwości podłoża i może zostać ustalone poprzez wykonanie próby na impregnowanej powierzchni

 

WŁAŚCIWOŚCI

Impregnat do fasad Sopro FAD 712 jest gotowym do użytku, odpierającym wodę, transparentnym preparatem ochronnym. Nadaje się do nakładania wałkiem lub pędzlem, jak i metodą natrysku. Bardzo głęboko wnika w podłoże, jest odporny na oddziaływanie alkaliów oraz wysycha bez klejenia się. Impregnat Sopro FAD 712 zapewnia bezpieczną i długotrwałą ochronę przed wilgocią oraz chroni elewacje przed szybkim zabrudzeniem. Nie przeszkadza w przenikaniu pary wodnej.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża muszą być trwałe, odporne na odkształcenia oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność (np. luźnych elementów, pyłów, sadzy i brudu). Wykwity wapienne, sole, algi, mchy i pozostałości farb muszą być fachowo usunięte. W razie potrzeby podłoże nale- ży wyczyścić urządzeniem pod ciśnieniem. Pęknięcia o szerokości powyżej 0,3 mm należy naprawić. Powierzchnie, które nie powinny być impregnowanie, jak np. drewno, szkło, metale, a także rośliny, muszą być zabezpieczone przed opryskaniem. Również materiały wraż- liwe na oddziaływanie rozpuszczalników, jak farby dyspersyjne, bitumy, lakiery, kity i tworzywa sztuczne, należy przykryć. Elastyczne materiały do spoinowania, wytworzone na bazie silikonu, wielosiarczku ( tiokol) lub poliuretanu pęcznieją na skutek kontaktu z impregnatem, po ulotnieniu się rozpuszczalnika na ogół nie pozostają uszkodzenia.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Impregnat do fasad Sopro FAD 712 nanieść na obrabianą powierzchnię pędzlem, wałkiem lub metodą natrysku pod zmniejszonym ciśnieniem, dokładnie ją impregnując. Oddalone o 10-20 cm dysze do natrysku kierować na powierzchnię tak długo, aż nasycona nie będzie przyjmowała więcej impregnatu. Dwukrotne naniesienie impregnatu metodą „świeżo na świeżo" jest na ogół wystarczające do zabezpieczenia powierzchni. Możliwie impregnować bez przerw w pracy, a szczególnie dokładnie obrobić siatkę pęknięć. Uwaga: Ze względu na intensywny zapach utrzymujący się przez 2-3 dni po aplikacji, preparat zalecany jest do zastosowań zewnętrznych.

 

OPAKOWANIE

1 l.

  

Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie