• SOPRO FDP 558- płyty izolacyjne likwidujące naprężenia, 12 mm

Symbol: 558-12
105.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 9 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO FDP 558- płyty izolacyjne likwidujące naprężenia.

  

Płyty z włókien poliestrowych, wytworzone na bazie żywic syntetycznych, prasowane i kaszerowane flizeliną.

  • Likwidują naprężenia na podłożach krytycznych.
  • Izolują akustycznie i termicznie.
  • Dostępne w pięciu różnych grubościach.
  • Niska wysokość nadbudowy.
  • Uniwersalne zastosowanie.
  • EMICODE wg GEV: bardzo niski poziom emisji EC1PLUS.
  • W pomieszczeniach na ściany i podłogi.
  • Dla obciążeń użytkowych do 5 kN/m².

 

 

ZASTOSOWANIA

Płyty izolacyjne o grubości 2 mm i 4 mm:

płyta odcinająca jako warstwa likwidująca naprężenia przy układaniu okładzin ceramicznych na podłożach nośnych, podatnych na odkształcenia, w obszarze ścian i podłóg, np. na podłożach mieszanych, na świeżych, podatnych na skurcz powierzchniach betonowych oraz na podatnych na powstawanie rys jastrychach. Nadaje się również na podłogi ogrzewane.

Płyty izolacyjne o grubości 7 mm i 9 mm:

uniwersalna płyta izolacyjna i podkładowa do ścian i podłóg do poprawy izolacji akustycznej i termicznej w obszarach poddawanych renowacji i modernizacji. Jako warstwa likwidująca naprężenia przy renowacji starych drewnianych podłóg, jak i starych płytek ceramicznych. Zwiększa sztywność podłoża. Do izolacji akustycznej przy układaniu okładziny ceramicznej na konstrukcji schodów. Jako izolacja pod elektryczne maty grzewcze dla zwiększenia wydajności ogrzewania i zmniejszenia strat ciepła.

Płyta izolacyjna o grubości 12 mm:

płyta izolacyjna do stosowania na źle izolowane podłogi i ściany dla poprawy komfortu cieplnego posadzki i izolacji akustycznej. Do zwiększenia sztywności podłoża, np. przy renowacji podłóg drewnianych z desek w połączeniu z płytami wiórowymi oraz jako warstwa odcinająca przy renowacji starych płytek. Jako izolacja pod elektryczne maty grzewcze dla zwiększenia wydajności ogrzewania i zmniejszenia strat ciepła.

 

SKŁAD


Płyty z włókien poliestrowych, wytworzone na bazie żywicy syntetycznej, prasowane i kaszerowane flizeliną. Nieszkodliwe dla zdrowia.

 

GRUBOŚĆ

12 mm.

 

FORMAT

60x100 cm.

 

CIĘŻAR

ok. 8,4 kg/m².

 

TŁUMIENIE DŹWIĘKÓW

do 10 dB (razem z płytkami; wyniki testów wg normy EN DIN ISO 140-8 są orientacyjne. Rzeczywistą wartość poprawy izolacji akustycznej należy ustalić w konkretnym obiekcie na podstawie próbnego ułożenia płyt i wykonania pomiaru).

 

PRZEWODNOŚĆ CIEPLNA

0,0944 W/mK.

 

OPÓR CIEPLNY

0,127 m² K/W.

 

REAKCJA NA OGIEŃ

Klasa E.

 

OPAKOWANIE

7 płyt = 4,2 m² (karton), 80 płyt = 48 m² (paleta)- SPRZEDAŻ NA SZTUKI.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Płyty z włókien poliestrowych, wytworzone na bazie żywic syntetycznych, prasowane i kaszerowane flizeliną, odporne na zbutwienie, dostępne w pięciu różnych grubościach do likwidowania naprężeń pod okładzinami ceramicznymi na krytycznych lub podatnych na odkształcenia podłożach, przykładowo przy renowacji starych podłóg drewnianych oraz poprawy izolacji akustycznej i termicznej. Nadają się pod płytki i płyty ceramiczne, okładziny z kamienia naturalnego, podłogowe wykładziny dywanowe, linoleum, płyty z PCV lub parkiet. Odporne na temperaturę do +90ºC.

 

PODŁOŻA


Podłoże musi być suche i czyste, trwałe, nośne, równe oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność. Zalecane podłoża to beton, jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe, tynki i mur o pełnych spoinach, asfalt lany, istniejące okładziny z lastrico, płytek ceramicznych oraz płyty wiórowe i podłogi drewniane.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża o dużej chłonności zagruntować preparatem gruntującym do podłoży chłonnych Sopro GD 749, a na podłoża niechłonne, gładkie i o zamkniętych porach użyć preparatu gruntującego Sopro HPS 673. Szczegółowe informacje znajdują się w kartach technicznych tych produktów, dostępnych na www.sopro.pl.   

 


 *Termin realizacji zamówienia może wynieść ok. 3 dni. Cena dot. jednej sztuki.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty