• SOPRO FKM 600 SILVER- wysokoelastyczna, srebrna zaprawa klejowa, 25 kg

Symbol: 600
242.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 14 dni
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO FKM 600 SILVER- wysokoelastyczna, srebrna zaprawa klejowa.*

 Multifunkcyjna, wydajna, srebrno-szara, szybkowiążąca, uniwersalna, cementowa zaprawa klejowa, ulepszona zwiększonym dodatkiem tworzyw sztucznych i trasu reńskiego. Do przyklejania i mocowania okładzin ceramicznych oraz płytek z wrażliwego na przebarwienia kamienia naturalnego na wszystkich podłożach. Wysokokrystaliczne wiązanie wody. Do układania wielkoformatowych gresów na ścianach i podłogach. Również nadaje się na podłogi ogrzewane. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

  • Wysoka wczesna wytrzymałość, już po ok. 2 godzinach możliwość chodzenia/fugowania.
  • Wyjątkowo wysoka stabilność dla okładzin z kamienia naturalnego.
  • Zaprawa w kolorze srebrno-szarym, szczególnie do jasnych, prześwitujących kamieni naturalnych.
  • Do układania wrażliwych na odkształcenia płyt z konglomeratów.
  • Uniwersalne zastosowanie: w konsystencji cienko-, średniowarstwowej i półpłynnej oraz do szpachlowania powierzchni, do 20 mm grubości warstwy.
  • Również nadaje się na ściany i podłogi ogrzewane.
  • Licencja EMICODE wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do przyklejania i mocowania płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych i gresowych, ceramicznych płyt i kształtek łupanych, okładzin klinkierowych, jasnych, wrażliwych na przebarwienia oraz prześwitujących kamieni naturalnych, płyt betonowych, wrażliwych na odkształcenia konglomeratów. Szczególnie nadaje się do układania wielkoformatowych płyt z gresu.

Do miejscowego szpachlowania i wyrównywania nierówności na powierzchniach ścian i podłóg, do 20 mm grubości warstwy. Do szybkich napraw i renowacji podczas terminowych prac budowlanych.

Do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych oraz obiektach przemysłowych, usługowych, szpitalach, obiektach użyteczności publicznej, lotniskach, dworcach kolejowych itp.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Beton i beton lekki, sezonowane min. 3 miesiące; jastrychy cementowe; jastrychy anhydrytowe; jastrychy z lanego asfaltu (w pomieszczeniach); jastrychy suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe i anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych; budowlane płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; tynk cementowy; tynk cementowo-wapienny; tynk gipsowy; płyty z twardej pianki.

Uszczelnienia zespolone wykonane z  Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523 lub Sopro TDS 823.

 

CZAS UŻYCIA

20-30 minut przy +23°C i względnej wilgotności powietrza 50%; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA

Po ok. 2 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 5 godzinach; obiekty usługowe po ok. 2 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 3 dniach; obszary podwodne po ok. 10 dniach; ściany i podłogi ogrzewane po ok. 14 dniach.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5°C do +25°C.

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,1 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

 

GRUNTOWANIE

 

Sopro GD 749:

jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o powierzchni do 1,0 m² , jastrychy suche, budowlane płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/połączenia i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe, tynk gipsowy, beton komórkowy o dużej lub zróżnicowanej chłonności (w pomieszczeniach), tynk cementowy i cementowo-wapienny, tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich, mur o pełnych spoinach.

 

Sopro HPS 673:

podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu oraz podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu. Płyty OSB i podłoża metalowe (w pomieszczeniach).

 

Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511:

jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o powierzchni ≥ 1,0 m².

 

Bez gruntowania:

nośny beton lub beton lekki; płyty z twardej pianki; trwałe, równomiernie chłonne podłoża mineralne.

  

 

 *Termin realizacji zamówienia może wynieść do 14 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie