• SOPRO GH 564- żywica akrylowa, 0.75 kg

Symbol: 564
186.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 1 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO GH 564- dwuskładnikowa, płynna żywica akrylowa.

  

Dwuskładnikowa, płynna żywica akrylowa do trwałego wypełniania rys i pęknięć w jastrychach.

  • Odporna na działanie wody, warunków atmosferycznych i chemikaliów.
  • Szybkowiążąca.
  • Również nadaje się na podłogi ogrzewane.
  • W komplecie 10 klamer stalowych.
  • Na podłogi.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Dwuskładnikowa żywica akrylowa do trwałego wypełniania szczelin i sklejania rys (zszywania za pomocą klamer) w jastrychach pochodzenia mineralnego i betonie. Do wypełniania porów i wgłębień. Do osadzania i mocowania listew dylatacyjnych, listew narożnikowych, profili zamykających, gwoździownic itp. Do klejenia i napraw płytek i płyt okładzinowych, kamienia, betonu itp.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5ºC (podłoże, materiał, powietrze).

 

CZAS UŻYCIA

10 - 20 minut w zależności od ilości utwardzacza. Materiał zaleca się wlać w pęknięcia natychmiast po wymieszaniu, ponieważ proces utwardzania rozpoczyna się po połączeniu składników.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA

Po ok. 1 godzinie.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Pełne obciążenie mechaniczne po ok. 12 godzinach.

 

ZUŻYCIE

Ok. 1 kg/l - w zależności od wielkości szczelin do wypełnienia.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Sopro GH 564 jest dwuskładnikową żywicą akrylową do zalewania, wypełniania i klejenia. Charaktery- zuje ją wielostronne zastosowanie i bardzo wysoka wytrzymałość. Szczególnie nadaje się do sklejania rys i wypełniania szczelin w pomieszczeniach i obszarach zewnętrznych.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża muszą być suche, nośne, nie odkształcające się oraz pozbawione warstw zmniejszających przyczepność (np. kurz, olej, wosk, środki antyadhezyjne, wykwity, spieki, pozostałości lakierów i farb). Przed klejeniem metali i tworzyw sztucznych należy wykonać klejenie próbne.

 

SPOSÓB UŻYCIA

 

Masa w konsystencji płynnej:

utwardzacz wsypać do żywicy i oba składniki razem intensywnie wymieszać, aż powstanie jednolita masa. Czas przydatności do stosowania uzależniony jest od ilości dodawanego utwardzacza:

  • przy dodaniu całkowitej ilości utwardzacza;
  • ok. 10 minut - przy dodaniu 1/3 ilości utwardzacza
  • ok. 20 minut.

Materiał zaleca się wlać w pęknięcia natychmiast po wymieszaniu, ponieważ proces utwardzania rozpo- czyna się po połączeniu składników.

Podczas przygotowywania żywicy należy zapewnić odpowiednią wentylację.

Rysy na posadzce oczyścić ze wszystkich luźnych elementów, względnie je poszerzyć do połowy lub na ok. 2/3 grubości jastrychu, przy pomocy szlifierki kątowej. Wymieszaną na jednolitą masę żywicę akrylową Sopro GH 564 wlać w otwarty przekrój szczeliny, do jej górnej krawędzi lub ewentualnie powtórzyć czynność wielokrotnie, aż do uzyskania całkowitego wypełnienia. Należy unikać wpływania żywicy w warstwę izolacji termicznej.

Przy większych szczelinach należy wbudować zbrojenie poprzeczne (załączone klamry stalowe). W tym celu, przed wypełnieniem żywicą, przy pomocy szlifierki kątowej wykonać nacięcia w odległości 15-30 cm, do połowy lub na ok. 2/3 grubości jastrychu, poprzecznie do długości rysy i na jej końcach, w które należy włożyć załączone klamry. Zbrojenie zalać żywicą. Należy unikać wpływania żywicy w warstwę izolacji termicznej.

Aby zwiększyć przyczepność powierzchni pod następnie nakładane materiały, świeżą żywicę Sopro GH 564 obsypać drobnym, suchym piaskiem kwarcowym. Nadmiar piasku kwarcowego po utwardzeniu żywicy usunąć.

 

Masa szpachlowa:

przy wytwarzaniu masy szpachlowej żywicę akrylową Sopro GH 564 należy zmieszać z czystym, suchym i drobnym piaskiem kwarcowym Sopro QS 507. Proporcje mieszania: 1 część Sopro GH 564 i 4 części piasku kwarcowego (wagowo). Całkowitą ilość żywicy i utwardzacza wymieszać ze sobą, następnie dodać i wymieszać piasek kwarcowy. Dodanie piasku wydłuża czas przydatności do stosowania. Należy przygotować tylko taką ilość materiału, którą można przerobić w ciągu czasu użycia.

 

OPAKOWANIE

0,75 kg.

  

Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie