• SOPRO KDB 756- taśma bitumiczna do dylatacji

Symbol: 756
119.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 5 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO KDB 756- taśma dylatacyjna do uszczelnień bitumicznych.

 Taśma dylatacyjna z polipropylenu na bazie elastycznych polimerów (poliolefiny) do uszczelnienia szczelin dylatacyjnych oraz dylatacji konstrukcyjnych w połączeniu z bitumicznymi masami uszczelniającymi Sopro oraz z reaktywną zaprawą uszczelniającą Sopro ZR Turbo XXL.

  • Elastyczna.
  • Do uszczelniania szczelin dylatacyjnych i złączeniowych.
  • Łatwa w stosowaniu.
  • Na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Taśma z polipropylenu (na bazie elastycznych poliolefinów) do uszczelnienia szczelin dylatacyjnych przy stosowaniu bitumicznych mas uszczelniających Sopro tj. Sopro KSP 652, Sopro KD 754, Sopro KMB 650 i Sopro KMB 651 oraz reaktywnej zaprawy uszczelniającej Sopro ZR Turbo XXL.

 

MATERIAŁ

Polipropylen (elastyczne poliolefiny).

 

KOLOR

Szary.

 

GRUBOŚĆ

Ok. 0,65 mm.CIĘŻAR

Ok. 300 g/m².

 

WŁAŚCIWOŚCI

Sopro KDB 756 jest uszczelniającą taśmą z polipropylenu na bazie elastycznych polimerów (poliolefiny), która wbudowana jest w bitumiczną masę uszczelniającą Sopro. Taśma dylatacyjna do uszczelnień bitumicznych Sopro KDB 756 nie może mieć styczności z rozpuszczalnikami.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Przed naniesieniem bitumicznej masy uszczelniającej Sopro podłoże musi być trwałe, nośne, czyste i odpowiednio równe, jak i pozbawione większych zagłębień, rys skurczowych, pęknięć lub wystających ostrych krawędzi.

Przygotowane powierzchnie powinny być pozbawione zanieczyszczeń, resztek olejów szalunkowych, zatłuszczeń, kurzu i innych warstw zmniejszających przyczepność.

Na chłonne podłoża, przed zastosowaniem bitumicznej masy uszczelniającej nanieść preparat zwiększający przyczepność tj. podkład gruntujący Sopro KDG 751, rozcieńczony wodą w zależności od chłonności podłoża. Szczegółowe informacje znajdują się w karcie technicznej tego produktu, dostępnej na www.sopro.pl.

Po przeschnięciu podkładu gruntującego, po ok. 2 godzinach w zależności od warunków pogodowych, nakładana jest pierwsza warstwa bitumicznej masy uszczelniającej Sopro.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Taśmę Sopro KDB 756 przed zastosowaniem należy przyciąć z długości na odpowiedni wymiar. Na przygotowane podłoże, po obu stronach szczeliny nanieść bitumiczną masę uszczelniającą Sopro. Taśmę dylatacyjną Sopro KDB 756 ułożyć w świeżej warstwie masy i przy pomocy gładkiej strony kielni zębatej lub pacy docisnąć ją i wygładzić.

Dzięki temu następuje połączenie krawędzi taśmy z powłoką bitumiczną. Należy zwrócić uwagę, aby szczelina dylatacyjna nie została wypełniona bitumiczną masą uszczelniającą. Przy niewielkim lub średnim naprężeniu rozciągającym wystarczające jest, gdy taśma Sopro KDB 756 rozłożona jest równo na złączu. Przy większych naprężeniach, np. w przypadku szczelin dylatacyjnych taśma musi być ułożona z zapasem.

Szczeliny, które zabezpieczane są taśmą Sopro KDB 756, muszą być chronione przed mechanicznymi uszkodzeniami. W przypadku łączenia taśm należy uwzględnić min. 5 cm zakład.

 

ROLKA

240 mm x 10 mb.

 Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie