• SOPRO MGR 637- multigrunt, 10 kg

Symbol: 637
595.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 14 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO MGR 637- multigrunt*.

 

  

Szybkoschnący, jednoskładnikowy, nie zawierający wody i rozpuszczalników podkład gruntujący na bazie żywicy reaktywnej.

  • Na jastrychy anhydrytowe pod wielkoformatowe okładziny gresowe.
  • Szybkoschnący.
  • Jednoskładnikowy, nie zawierający wody i rozpuszczalników.
  • Na wszystkie chłonne i niechłonne podłoża.
  • EMICODE wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLU.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIA

Wszechstronny preparat gruntujący na bazie żywicy reaktywnej do gruntowania, wzmacniania i odcinania wilgoci z podłoża. Szczególnie na jastrychy anhydrytowe w połączeniu z wielkoformatowymi okładzinami gresowymi. Nadaje się na podłogi ogrzewane.

 

WŁAŚCIWE PODŁOŻA


Sopro MGR 637 jako preparat gruntujący, obsypany piaskiem kwarcowym Sopro QS 511 (0,4-0,8 mm) stosować na mineralne, również wrażliwe na odziaływanie wilgoci podłoża jak np. beton, jastrych cementowy lub magnezjowy. Szczególnie wskazany na jastrychy anhydrytowe. Również na drewniane deski podłogowe, płyty wiórowe, płyty OSB.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA

Po 30-40 minutach.

 

MOŻLIWOŚĆ UKŁADANIA PŁYTEK

Po 30-40 minutach.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5ºC do maks. +30ºC (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

Ok. 175 g/m2 na warstwę gruntu;

175-350 g/m2 (1-2 warstwy, w zależności od chłonności podłoża);

Unikać tworzenia się kałuż.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Sopro MGR 637 jest jednoskładnikowym, gotowym do użycia, szybkoschnącym preparatem gruntującym na bazie żywicy poliuretanowej. Nie zawiera wody i rozpuszczalników, ze względu na niską lepkość jest łatwy w obróbce oraz posiada zdolność do głębokiej penetracji. Do przygotowania jastrychów anhydrytowych pod wielkoformatowe okładziny gresowe.

 

UWAGA

Sopro MGR 637 nie rozcieńczać wodą lub rozpuszczalnikiem. Najkorzystniejsze warunki obróbki występują przy +15ºC do +25ºC. Wyższe temperatury skracają, a niższe wydłużają podane dane czasowe dotyczące utwardzania preparatu gruntującego.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być jednolicie suche, pozbawione pęknięć, równe, wytrzymałe na ściskanie i rozciąganie oraz pozbawione kurzu, substancji antyadhezyjnych, wosku, olejów, rdzy, gipsu lub innych materiałów zmniejszających przyczepność. Wilgotność resztkowa musi odpowiadać normatywnym przepisom, względnie ogólnie uznanym zasadom techniki budowlanej. Poza tym należy potwierdzić, że wpływ wilgoci kapilarnej nie będzie się zwiększał. Jastrychy na warstwie oddzielającej i podłoża sąsiadujące z gruntem muszą zostać uszczelnione przed wilgocią kapilarną zgodnie z normami budowlanymi. W przypadku innych, szczególnych podłoży prosimy o kontakt z  Działem Doradztwa Technicznego Sopro.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Przed otwarciem kilkakrotnie wstrząsnąć pojemnikiem z preparatem gruntującym. Przy pomocy odpowiedniego narzędzia np. wałka z krótkim włosem, grunt nanieść na podłoże w jednym cyklu pracy i bezpośrednio po wykonaniu tej czynności, obsypać piaskiem kwarcowym Sopro QS 511 (0,4-0,8 mm). Sopro MGR 637 nanosić oszczędnie, pokrywając powierzchnię (maks. 175 g/m² na warstwę); unikać tworzenia się kałuż. Wałki o długim włosie nie nadają się do aplikacji.

Nadmiar piasku kwarcowego, nie związanego całkowicie z podłożem, usunąć po utwardzeniu gruntu Sopro MGR 637.

W przypadku bardzo chłonnych podłoży może okazać się konieczne naniesienie preparatu gruntującego w dwóch, następujących po sobie cyklach pracy, przy czym aplikacja drugiej warstwy następuje natychmiast po wyschnięciu pierwszej i jak opisano wyżej, należy obsypać ją piaskiem kwarcowym.

Dalsze prace na podłożach przygotowanych z użyciem gruntu uniwersalnego Sopro MGR 637 mogą być wykonane, w zależności od temperatury, po 30-40 minutach od naniesienia ostatniej warstwy. Przed rozpoczęciem następnego etapu prac, niezwiązany piasek kwarcowy kwarcowego należy koniecznie usunąć, przy pomocy odpowiedniej metody (zamiatanie, odkurzanie itp.).

 

Uwaga:

Alternatywą dla metody obsypania piaskiem może być, po wyschnięciu pierwszej warstwy gruntu Sopro MGR 637, nałożenie warstwy podkładu Sopro HPS 673. Następne prace mogą zostać wykonane po przeschnięciu podkładu gruntującego Sopro HPS 673 (po 1-2 godzinach).

 

OPAKOWANIE

10 kg.

 *Termin realizacji zamówienia może wynieść do 14 dni.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie