• SOPRO NSM 550- szpachla samopoziomująca, 25 kg

Symbol: 550
80.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO NSM 550-  szpachla samopoziomująca 5-45 mm.

 Samopoziomująca, szybkowiążąca, cementowa masa szpachlowa do wyrównywania powierzchni pod wszelkie okładziny podłogowe w pomieszczeniach. Również do nanoszenia pompą. Szczególnie wysoka wytrzymałość dzięki zastosowaniu mikrocementów (technologia Mikrodur®). Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

  • Spełnia wymagania CT-C35-F9 zgodnie z normą PN-EN 13813.
  • Do warstw o grubości od 2-25 mm.
  • Samopoziomująca.
  • Szybkowiążąca.
  • Również do nanoszenia pompą.
  • Nadaje się na podłogi ogrzewane.
  • Licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS bardzo niski poziom emisjiPLUS.
  • W pomieszczeniach.

 

ZASTOSOWANIE

Szpachla samopoziomująca do wyrównywania podłoży mineralnych oraz do wytwarzania równych i gładkich powierzchni pod wszelkiego rodzaju okładziny podłogowe, jak płyty i płytki ceramiczne, okładziny z kamienia naturalnego, wykładziny tekstylne i elastyczne oraz parkiet w pomieszczeniach. Nadaje się na podłogi ogrzewane.

 

PODŁOŻA

Jastrych cementowy (sezonowany co najmniej 28 dni); beton (sezonowany co najmniej 3 m-ce); stare okładziny ceramiczne i z lastrico; okładziny z kamienia naturalnego i płyt betonowych; jastrych suchy; konstrukcje podłóg ogrzewanych.

 

GRUBOŚĆ WARSTW

Od 2-25 mm; przy warstwach od 10 mm do masy szpachlowej można dosypać piasku o uziarnieniu 0-4 mm, w ilości do 1/3 objętości masy szpachlowej.

 

ROZPŁYWALNOŚĆ

26,5-27,5 cm (stożek Vicata zgodnie z normą DIN EN 196-3+A1; wymiary: średnica wewnętrzna górna 65 mm, dolna 75 mm, wysokość 40 mm; na odpowiedniej, suchej, czystej płycie szklanej).

 

CZASU UŻYCIA

Ok. 20 - 30 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA

Po 2 - 3 godzinach.

 

MOŻLIWOŚĆ UKŁADANIA PŁYTEK

Po ok. 24 godzinach na każdy cm grubości warstwy.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5ºC do +25ºC (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,3 kg/m² na mm grubości warstwy.

 

ODPORNOŚĆ NA OBCIĄŻENIE KÓŁEK, KRZESEŁ/WÓZKÓW

Od 2 mm grubości warstwy.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA


Podłoża muszą być suche, nośne, odporne na odkształcenia, pozbawione pęknięć oraz substancji zmniejszających przyczepność (np. kurz, olej, wosk, środki antyadhezyjne, wykwity, spieki, pozostałości farb i lakierów, pozostałości klejów podłogowych).

Pęknięcia występujące w jastrychu należy skleić (zszyć za pomocą klamer) żywicą Sopro GH 564. Wykruszenia i otwory należy uzupełnić przy pomocy szpachli Sopro RAM 3® 454. Jastrychy cementowe muszą być sezonowane min. 28 dni i być suche tzn. wykazywać wilgotność poniżej 2 % wag.

Jastrychy wykonane z zastosowaniem szybkowiążących spoiw np. Sopro Rapidur® B5 są gotowe do układania płytek już po 3 dniach. Jastrychy anhydrytowe muszą wykazywać się wilgotnością ≤ 0,5 % wag. oraz powinny być odpowiednio zeszlifowane, oczyszczone i zagruntowane preparatem Sopro MGR 637 lub Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511.

Ogrzewane jastrychy cementowe i anhydrytowe przed rozpoczęciem układania muszą zostać poddane procedurze wygrzewania wstępnego i uzyskać wynik pomiaru wilgotności dla jastrychów cementowych ≤ 2,0% wag., dla jastrychów anhydrytowych ≤ 0,3% wag.

Przy ocenie podłoża obowiązują branżowe zalecenia i odpowiednie normy.

 

GRUNTOWANIE

 

Sopro HE 449:

jastrychy cementowe, powierzchnie betonowe (sezonowane min. 3 miesiące), stare okładziny ceramiczne, z lastrico, kamienia naturalnego, płyt betonowych oraz mocno przylegające lakiery do betonu. Naniesiony na podłoże preparat Sopro HE 449 musi wsiąknąć i nie tworzyć zastoisk (kałuż). Po krótkim przeschnięciu, po ok. 10-15 minutach (maks. 30 min) nanieść szpachlę Sopro NSM 550 na świeżą warstwę emulsji czyli metodą „mokre na mokre". Jeżeli powłoka wykonana z emulsji wyschnie, należy ją usunąć i przed szpachlowaniem podłoże pokryć ponownie emulsją.

 

Sopro GD 749:

wszystkie mineralne, mocno lub zróżnicowanie chłonne podłoża, jak jastrychy cementowe, beton (sezonowany min. 3 miesiące) i jastrychy suche. Podkład gruntujący do podłoży chłonnych Sopro GD 749 stosować bez rozcieńczenia.

 

Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511:

jastrychy anhydrytowe.

 

Sopro HPS 673:

wszystkie gładkie, niechłonne podłoża, jak istniejące okładziny z lastrico i okładziny ceramiczne, jastrychy z lanego asfaltu, dobrze przylegające do podłoża resztki klejów do PCV.

 Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie