• SOPRO No 1 (404)- szybkowiążąca wysokoelastyczna zaprawa klejowa, 25 kg

Symbol: 404
155.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO No 1 (404)- szybkowiążąca wysokoelastyczna zaprawa klejowa.* 

Wysokoelastyczna, szybkowiążąca zaprawa cementowa, o szerokim zakresie zastosowań do przyklejania i mocowania ceramicznych okładzin podłogowych i ściennych oraz płytek i płyt z konglomeratów*. Nadaje się na podłogi ogrzewane. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

 • Spełnia wymagania C2 FTE S1 zgodnie z normą PN-EN 12004.
 • Wielofunkcyjna: zaprawa cienko-, średniowarstwowa, półpłynna oraz do miejscowego szpachlowania powierzchni, do 10 mm grubości warstwy.
 • Wysoka stabilność dzięki wzmocnieniu włóknami.
 • Wysokokrystaliczne wiązanie wody.
 • Już po ok. 3 godzinach możliwość chodzenia/fugowania.
 • Również do układania płytek i płyt z konglomeratów*.
 • S1: ugięcie ≥ 2,5 mm.
 • Przyczepność ≥ 0,5 N/mm² już po 6 godzinach.
 • Dobre właściwości robocze
 • Licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS.
 • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

* Przed układaniem okładzin z konglomeratów prosimy o kontakt z Działem Doradztwa Technicznego Sopro.

 

ZASTOSOWANIE

Do płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych i gresowych, ceramicznych kształtek budowlanych, mozaiki, niewrażliwych na przebarwienia płyt z kamienia naturalnego, płyt betonowych, płytek i płyt z konglomeratów*. Do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, basenach oraz na balkonach, tarasach i elewacjach.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Beton i beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe; jastrychy anhydrytowe, jastrychy z lanego asfaltu (w pomieszczeniach); jastrychy suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe i anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych; budowlane płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; tynk cementowy; tynk cementowo-wapienny; tynk gipsowy; płyty z twardej pianki. Uszczelnienie zespolone wykonane z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523, Sopro TDS 823 lub Sopro PU-FD.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 30 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA

Ok. 30 minut.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA

Po ok. 3 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 1 dniu; obiekty usługowe po ok. 2 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 3 dniach, obszary podwodne po ok. 10 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 14 dniach.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5 °C do maks. +30 °C (podłoże, materiał, powietrze). W zimnych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest zastosowanie szybkowiążących zapraw klejowych Sopro.

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,1 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

 

GRUNTOWANIE

 

Sopro GD 749:

jastrychy anhydrytowe (przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m²), płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/ krawędzie i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; mocno i zróżnicowanie chłonny beton komórkowy (w pomieszczeniach), tynk cementowo-wapienny, tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich, mur o pełnych spoinach.

 

Sopro HPS 673:

podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu oraz podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu. Płyty OSB i podłoża metalowe (w pomieszczeniach).

 

Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511:

jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi powyżej 60 cm i powierzchni ponad 0,2 m². Bez gruntowania: beton; beton lekki; płyty z twardej pianki; trwałe, równomiernie chłonne podłoża mineralne.

 Czas realizacji do może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie