• SOPRO No 1 (996)- biała wysokoelastyczna zaprawa klejowa, 25 kg

Symbol: 996
115.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO No 1 (996)- biała, wysokoelastyczna zaprawa klejowa.Biała, wysokoelastyczna zaprawa cementowa do przyklejania i mocowania ściennych i podłogowych okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 1907/2006, załącznik XVII.

  • Spełnia wymagania C2 TE S1 zgodnie z normą PN-EN 12004;
  • Spełnia wymagania dla zapraw elastycznych „Flexmörtel";
  • Wysoka stabilność dzięki wzmocnieniu włóknami;
  • Szczególnie do mozaiki szklanej;
  • Do basenów kąpielowych;
  • Dobre właściwości robocze;
  • Długi okres otwartego schnięcia
  • Licencja EMICODE wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS
  • Na ściany i podłogi;
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do płytek ceramicznych, kamionkowych i gresowych, okładzin klinkierowych, płyt z betonu i kamienia naturalnego. Szczególnie zalecana do mozaiki szklanej. Do bardzo wrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych jak np. marmur krystaliczny (Carrara Blanco, Thassos itp.) zalecana jest zaprawa Sopro FKM Silver. Do stosowania w basenach, salach operacyjnych, ciągach komunikacyjnych oraz na balkonach, tarasach i elewacjach. Istnieje możliwość użycia zaprawy Sopro No.1 996 również do fugowania mozaiki*.

* Nie dotyczy basenów i pomieszczeń mokrych. Należy zwrócić uwagę na to, że zaprawa klejowa występuje w ciemniejszym odcieniu bieli („stara biel").

 

ZALECANE PODŁOŻA

Beton i beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe, anhydrytowe, z lanego asfaltu (w pomieszczeniach), suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe i anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych; suche ścienne płyty budowlane gipsowe, gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach i równej powierzchni (nie stosować do muru mieszanego); tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; tynk cementowy, cementowo-wapienny, gipsowy; płyty z twardej pianki. Uszczelnienia zespolone wykonane z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523 lub Sopro TDS 823.

 

GRUBOŚĆ WARSTWY

Maks. 5 mm związanej zaprawy.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 4 godzin; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA

Ok. 30 minut.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA

Najwcześniej po 24 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe po ok. 14 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 7 dniach, obszary podwodne po ok. 21 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 21 dniach.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5 °C do maks. +30 °C (podłoże, materiał, powietrze). W zimnych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest zastosowanie szybkowiążących zapraw klejowych Sopro.

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,1 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

 

GRUNTOWANIE

 

Sopro GD 749:

jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m², jastrychy suche; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/krawędzie i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; mocno i zróżnicowanie chłonny beton komórkowy (w pomieszczeniach); tynk cementowy i cementowo-wapienny; tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; mur o pełnych spoinach.

 

Sopro HPS 673:

podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu oraz podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu.

 

Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511:

jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi powyżej 60 cm i powierzchni ponad 0,2 m².

Bez gruntowania:

beton; beton lekki, płyty z twardej pianki, trwałe, równomiernie chłonne podłoża mineralne.

 Termin realizacji może wynieść 1-2 dni robocze.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie