• SOPRO P 4050- podkład do fug silikonowych, 100 ml

Symbol: 4050
109.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO P 4050- podkład do fug silikonowych.

  

  • Jednoskładnikowy.
  • Zwiększa przyczepność fug silikonowych Sopro Silikon, Sopro MarmorSilicon, SoproDur HF-D do różnych podłoży.
  • Transparentny, tworzy powłokę.
  • Szczególnie nadaje się na chłonne podłoża o otwartych porach.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Podkład Sopro P 4050 zwiększa przyczepność fug silikonowych Sopro Silikon, Sopro MarmorSilicon, SoproDur® HF-D do krawędzi różnego rodzaju okładzin. Do obróbki wstępnej krawędzi z betonu, betonu komórkowego, tynku, muru, marmuru, granitu i piaskowca. W przypadku betonu, betonu komórkowego, tynku, muru, marmuru, granitu, piaskowca (ostrożnie stosować w przypadku kamienia naturalnego), brzegi okładzin należy gruntować Sopro P 4050 jednokrotnie .

 

CZAS ODPAROWANIA

Minimum 30 minut.

 

MOŻLIWOŚĆ NAŁOŻENIA POWŁOK MALARSKICH

Nie nadaje się do zamalowania.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5°C do +30°C (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

4-6 ml/mb przy głębokości spoiny 10 mm.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Podkład do fug silikonowych Sopro P 4050 jest podkładem jednoskładnikowym, na bazie żywicy silikonowej. Nie zawiera toluenu.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Krawędzie szczelin muszą być czyste, suche, trwałe, pozbawione kurzu i substancji zmniejszających przyczepność. Oleje i zatłuszczenia z gładkich, o zamkniętych porach podłoży należy całkowicie usunąć przy pomocy dostępnych w handlu rozpuszczalników, jak aceton lub spirytus. Aby nie zabrudzić okładziny podczas spoinowania, jej brzegi okleić wystarczająco szeroką taśmą samoprzylepną.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Podkład Sopro P 4050 nanieść równomiernie na krawędzie przy pomocy pędzla i pozostawić do odparowania na co najmniej 30 minut. Następnie, po upływie tego czasu rozpocząć spoinowanie.

Wskazówka:

Silikonowe materiały uszczelniające można wprowadzić w szczeliny fugowe do 5 godzin po odparowaniu podkładu. W tym czasie należy chronić przed zabrudzeniem np. pyłem, przygotowaną przy pomocy Sopro P 4050 powierzchnię. Jeżeli krawędzie nie zostaną właściwie zabezpieczone, zanieczyszczenia mogą doprowadzić do osłabienia przyczepności silikonu. Podczas pracy z podkładem Sopro P 4050 stosować się do wskazań dotyczących zagrożeń i środków ostrożności, podanych na opakowaniu oraz przepisów dotyczących zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom. Unikać zabrudzenia przylegających do szczelin spoinowych powierzchni poprzez ich zakrycie lub oklejenie.

Uwaga:

Podkład Sopro P 4050 zawiera łatwopalne rozpuszczalniki. Należy przestrzegać środków ostrożności. W obszarze prac lub w pobliżu zmagazynowania materiału unikać korzystania z otwartego ognia. Zadbać o odpowiednią wentylację. 

 OPAKOWANIE

  • 100 ml;


Termin realizacji zamówienia może wynieść do 14 dni.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie