• SOPRO PUK 503- klej poliuretanowy, 6 kg

Symbol: 503
303.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 10 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO PUK 503- klej poliuretanowy.

image

 Dwuskładnikowy, jasny, nie zawierający rozpuszczalników, szybkowiążący, wodoszczelny klej poliuretanowy na bazie żywic reaktywnych do osadzania okładzin ceramicznych i kamiennych.

  • Klasyfikacja R2 T wg normy PN-EN 12004.
  • Na podłoża narażone na mocniejsze odkształcenia i wrażliwe na działanie wilgoci.
  • Szczególnie do stosowania na podłożach metalowych i drewnianych.
  • Wysokoelastyczny, o dużej sile klejenia.
  • Do stosowania w przemyśle stoczniowym.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Na podłoża krytyczne w przypadku podwyższonych wymagań w zakresie przyczepności, elastyczności i wodoszczelności.

Do płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych i z gresu, ceramicznych płyt i kształtek, płyt klinkierowych, mozaiki szklanej i ze szkła spiekanego, kalibrowanych płyt betonowych i z kamienia naturalnego, płytek i płyt z konglomeratów.

Blaty kuchenne, prefabrykaty budowlane, schody metalowe, windy, podłogi ogrzewane o konstrukcji stalowej oraz w przemyśle stoczniowym.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Wrażliwe na działanie wilgoci podłoża drewniane i gipsowe; beton, beton lekki, beton komórkowy; tynk cementowy, tynk z wysokohydraulicznego wapna lub spoiwo tynkarskie i murarskie; mur o pełnych spoinach i równej powierzchni (nie stosować do muru mieszanego); jastrychy cementowe; suche, ścienne płyty budowlane gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe; płyty cementowo-włóknowe, płyty warstwowe; jastrychy anhydrytowe i magnezjowe, jastrychy z lanego asfaltu; płyty wiórowe wiązane cementem lub tworzywem sztucznym; istniejące okładziny z płytek ceramicznych, lastrico, płyt z kamienia naturalnego i betonu; stare okładziny z PCV; poliester, parkiet, sklejka, powierzchnie metalowe.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 45 minut.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA

Po ok. 12 godzinach lub po utwardzeniu kleju.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 1 dniu; obiekty usługowe po ok. 2 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 2 dniach, obszary podwodne po ok. 2 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 2 dniach.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +10°C do +25°C (podłoże, materiał, powietrze).

 

OGRZEWANIE PODŁOGOWE


Nadaje się.

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,5 kg/m² na każdy mm grubości warstwy.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża muszą być suche, czyste, trwałe, nośne, odporne na odkształcenia oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność jak np. zatłuszczeń, wosku, rdzy i środków do konserwacji drewna.

Zagrożone korozją powierzchnie metalowe należy zabezpieczyć podkładem antykorozyjnym.

Płyty wiórowe powinny być ułożone na „mijankę", klejone na pióro i wpust, przymocowane przy pomocy wkrętów, sztywne i suche (≤ 8%).

Tynki gipsowe muszą być suche (≤ 1%), jednowarstwowe, nie powinny być filcowane i wygładzane. Pęknięcia, występujące w jastrychu należy skleić (zszyć za pomocą klamer) żywicą Sopro GH 564.

Jastrychy anhydrytowe muszą wykazywać wilgotność ≤ 0,5 % wag. oraz być odpowiednio zeszlifowane, oczyszczone i zagruntowane. Jastrychy cementowe muszą być sezonowane min. 28 dni i być suche. Wymienione niżej podłoża muszą być zagruntowane podkładem Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 507 lub Sopro QS 511: beton, beton lekki, beton komórkowy, tynk cementowy, tynk wykonany z wysoko hydraulicznego wapna lub spoiw tynkarskich i murarskich, równy mur (nie stosować do muru mieszanego), jastrychy cementowe.

Obowiązują branżowe normy, wytyczne i zalecenia oraz ogólnie uznane zasady techniki budowlanej.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Oba składniki dostarczone są do obrotu w odpowiedniej proporcji (składnik A 5,33 kg + składnik B 0,67 kg).
Zbiorniczek z utwardzaczem (znajdujący się w wieczku) przebić kilkakrotnie ostrym narzędziem lub śrubokrętem, aby umożliwić pełny wyciek produktu.
 
Składnik B przelać w całości do składnika A i przez co najmniej 3 minuty mieszać przy pomocy mieszarki mechanicznej wolnoobrotowej (n=7 obrotów/s) uzbrojonej w mieszadło śrubowe, aż do uzyskania jednolitej, bez smug i pęcherzyków powietrza masy. Po wymieszaniu przelać do odpowiedniego, czystego pojemnika i ponownie starannie wymieszać. Nie stosować z pojemnika, w którym materiał był dostarczony.
 
Klej pobierać z pojemnika porcjami i równomiernie rozprowadzić na podłożu.
 
Gładką stroną kielni zębatej, mocno dociskając, nanieść cienką warstwę kontaktową, po czym odpowiednią kielnią zębatą wykonać warstwę grzebieniową (kąt nachylenia narzędzia 45° - 60°).
Materiał okładzinowy docisnąć do warstwy grzebieniowej, następnie przesunąć i ustawić w ostatecznym położeniu.
 

OPAKOWANIE

6 kg.

  


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty