• SOPRO RAM 3- szpachla renowacyjna i wyrównawcza, 25 kg

Symbol: RAM3
93.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO RAM 3- szpachla wyrównawcza i renowacyjna.

 Cementowa, szybkowiążąca, wzmocniona włóknami, uniwersalna, stabilna, szara zaprawa tynkarska i masa szpachlowa do szybkiego wyrównywania, modelowania i napraw powierzchni ścian i podłóg. Na mineralne podłoża, jak np. beton i mur. Bardzo dobre właściwościrobocze. Idealna do renowacji i napraw.Już po 2 godzinach możliwość układania płytek. Nadaje się do tynkowania cokołów i kształtowania wyobleń (faset), do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych oraz na balkonach i tarasach. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

  • Grubość warstw: od 3-30 mm.
  • Możliwość szybkiego obciążania, już po 2 godzinach możliwość układania płytek.
  • Szczególnie stabilna
  • Łatwa w obróbce, również do nakładania agregatem tynkarskim.
  • EMICODE wg GEV: EC1 R bardzo niski poziom emisji.
  • Na podłogi, ściany i sufity.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do tynkowania, wygładzania, modelowania i napraw powierzchni ścian, podłóg i sufitów z betonu (norma DIN 1045), muru z cegieł, bloczków wapienno-piaskowych oraz muru mieszanego. Do wykonywania pionowych i poziomych, jak również gładkich podłoży pod osadzane lub układane okładziny ceramiczne oraz płyty z kamienia naturalnego i betonowe. Szczególnie do renowacji i napraw dzięki właściwościom ułatwiającym wypełnianie ubytków i modelowanie. Do tynkowania cokołów. Jako masa szpachlowa do wykonania wyobleń i wytwarzania powierzchni ze spadkiem na podłożach nośnych w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych lub na balkonach i tarasach. Po utwardzeniu szpachla Sopro RAM 3® jest wodoodporna, paroprzepuszczalna, odporna na zmienne cykle zamrażania i rozmrażania.

 

GRUBOŚĆ WARSTWY

Od 3-30 mm w jednym cyklu pracy.

 

WYDAJNOŚĆ

25 kg worek Sopro RAM 3 daje ok. 14,5 l świeżej zaprawy; odpowiednio, przy warstwie o grubości 10 mm 25 kg worek suchej zaprawy wystarcza na ok. 1,7 m² tynkowanej powierzchni.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 20 minut.

 

MOŻLIWOŚĆ UKŁADANIA PŁYTEK

Po ok. 2 godzinach przy +20 ºC; po 24 godzinach przy +5 ºC.

 

TEMPRATURA STOSOWANIA

Od +5 ºC do maks. +35 ºC (podłoże, powietrze, materiał).

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,5 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Mineralne podłoże musi być czyste, trwałe, nośne oraz pozbawione materiałów zmniejszających przyczepność, jak olej, kurz, wosk, substancje antyadhezyjne, wykwity i spieki. Podłoża wielowarstwowe muszą być ze sobą związane. Stare, kruche i nienośne powierzchnie tynku należy usunąć.

 

GRUNTOWANIE PODŁOŻA

 

Sopro GD 749:

wszystkie mineralne, mocno lub niejednolicie chłonne podłoża, jak jastrychy cementowe, beton i beton architektoniczny (sezonowane min. 3 miesiące), beton komórkowy i jastrychy suche. Preparat gruntujący do podłoży chłonnych Sopro GD 749 stosować bez rozcieńczenia.

 

Sopro HE 449:

jastrychy cementowe, powierzchnie betonowe (sezonowane min. 3 miesiące), stare okładziny ceramiczne, z lastrico, kamienia naturalnego, płyt betonowych i dobrze przylegające lakiery do betonu. Naniesiony na podłoże preparat Sopro HE 449 musi wsiąknąć i nie tworzyć zastoisk (kałuż). Po krótkim przeschnięciu, po ok. 10-15 minutach (maks. 30 min) nanieść szpachlę Sopro RAM 3 na świeżą warstwę emulsji czyli metodą „mokre na mokre". Jeżeli powłoka wykonana z emulsji wyschnie, należy ją usunąć i przed szpachlowaniem ponownie pokryć podłoże emulsją.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Do czystego naczynia wlać 4,25 - 4,75 l wody, dodać 25 kg szpachli Sopro RAM 3 i wymieszać mechanicznie na jednolitą, pozbawioną grudek, masę. Po upływie czasu dojrzewania, 3-5 minutach, ponownie dokładnie wymieszać. Przygotować tylko taką ilość materiału, którą będzie można wbudować w czasie przydatności do użycia (20 minut!). Zaprawę nanieść kielnią lub pacą i wygładzić; duże powierzchnie wyrównać łatą; można wygładzić przez filcowanie. Wystające, ostre krawędzie należy po wyschnięciu usunąć zdzierakiem stalowym. Podłoża wilgotne mogą być szpachlowane; wydłuża to jednak czas utwardzania.

Alternatywnie tynk Sopro RAM 3 daje się bezproblemowo obrabiać przy użyciu agregatu tynkarskiego. Jest to szczególnie przydatne przy dużych powierzchniach ścian. Przed układaniem płytek podłoże musi być suche! Związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą. Powierzchnie, na które naniesiono zaprawę chronić przed zbyt szybkim wysychaniem; w razie potrzeby obrabianą powierzchnie należy zwilżyć. Jeśli na powierzchnię wyrównywaną Sopro RAM 3 nakładane jest uszczelnienie Sopro PU-FD lub Sopro FDF 525 należy przestrzegać czasu schnięcia wynoszącego 24 godziny.

Naniesienie uszczelnienia cementowego (np. Sopro DSF 423, DSF 523 lub TDS 823) może nastąpić już po ok. 2 godzinach.

 

OPAKOWANIE

25 kg.

  

Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty