• SOPRO RAPIDUR M5- zaprawa szybkowiążąca do jastrychów, 25 kg

34.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon
SOPRO RAPIDUR M5- zaprawa szybkowiążąca do jastrychów.

 

Gotowa, sucha mieszanka wysokiej jakości spoiw i wyselekcjonowanych kruszyw, zmodyfikowana dodatkiem tworzyw sztucznych, jako zaprawa do wytwarzania szybkowiążących i szybko dojrzewających jastrychów cementowych. Klasyfikacja CT-C35-F5 zgodnie z normą PN-EN 13813 po 7 dniach, klasyfikacja CT-C40-F6 po 28 dniach. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

Już po 24 godzinach możliwość układania płytek.
Gotowa mieszanka do rozrobienia z wodą.
Do wytwarzania jastrychów w przypadku pilnych realizacji i gdy wymagane jest zminimalizowanie czasochłonności..
Doskonała do renowacji i szybkich napraw.
Nadaje się na podłogi ogrzewane.
Nadaje się do zastosowań jako warstwa ostateczna.
Posiada wysokie parametry wytrzymałościowe i dobre właściwości robocze.
Nadaje się do nanoszenia pompą.
Grubość warstwy 20-100 mm.
Licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS.
W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 
ZASTOSOWANIA
Do wytwarzania szybkowiążących i szybko dojrzewających jastrychów ogrzewanych, zespolonych, pływających i jastrychów na warstwie oddzielającej. Szczególnie do prac remontowych, gdy konieczna jest oszczędność czasu lub do prac terminowych. W pomieszczeniach i na zewnątrz.
 
TEMPERATURA STOSOWANIA
Od +5°C do +30°C (podłoże, materiał, powietrze).
 
CZAS UŻYCIA
3-4 godziny; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.
 
MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA
Po ok. 12 godzinach.
 
MOŻLIWOŚĆ UKŁADANIA
Po ok. 24 godzinach - płytki ceramiczne, po ok. 2 dniach - odporne na odkształcenia płyty z kamienia naturalnego i sztucznego.
 
WYTRZYMAŁOŚĆ
CT-C35-F5 po 7 dniach;
CT-C40-F6 po 28 dniach.
 
ZUŻYCIE
18-20 kg/m² na 1 cm grubości warstwy; 1800-2000 kg/m².
 
WŁAŚCIWOŚCI
Modyfikowana tworzywem sztucznym, sucha, gotowa zaprawa do wytwarzania szybkowiążących i szybko dojrzewających jastrychów cementowych. Również do nanoszenia przy pomocy pompy.
 
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoża, na których będzie układany jastrych zespolony, muszą być czyste, suche, trwałe, nośne, odporne na odkształcenia oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.
W przypadku narażenia na działanie wilgoci z sąsiadujących elementów budowlanych np. z podłoży betonowych, w przypadku jastrychu pływającego wymagane jest wykonanie skutecznego uszczelnienia (zgodnie z normą DIN 18195).
Przy konstrukcji pływającej lub na warstwie oddzielającej na ścianach i innych elementach wokół powierzchni, na której układany będzie jastrych należy przymocować taśmy dylatacji brzegowej.
Wykonanie dylatacji brzegowych (obwodowych) wskazane jest również przy jastrychu zespolonym w celu wyeliminowania naprężeń, występujących w strefie brzegowej.
Jeśli zaprawa Sopro Rapidur® M5 ma być zastosowana do wykonania jastrychu zespolonego, podłoże betonowe należy wcześniej oczyścić mechanicznie z mleczka cementowego i warstw obniżających przyczepność np. metodą śrutowania, odkurzyć, a następnie nanieść podkład przyczepny Sopro HSF 748. Zaprawę nakładać bezpośrednio na świeżą warstwę podkładu tzn. metodą „mokre na mokre". W przypadku wyższych obciążeń jako podkład przyczepny zalecane jest użycie epoksydowego podkładu gruntującego Sopro EPG 522 i nakładanie zaprawy również metodą „mokre na mokre". Obowiązują wytyczne, zalecenia i normy branżowe oraz ogólnie przyjęte zasady techniki budowlanej.
 
 

Termin realizacji może wynieść 1-2 dni.
 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty