• SOPRO REPADUR 50- zaprawa do uzupełniania ubytków w betonie, 25 kg

Symbol: 852
88.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO REPADUR 50- zaprawa do uzupełniania ubytków w betonie.

  

Cementowa, wzmocniona włóknami zaprawa do wypełniania ubytków betonu i wykonywania warstw naprawczych na dużych powierzchniach zgodnie z wymogami ZTV-ING dla systemów przeznaczonych do naprawy betonowych elementów konstrukcyjnych oraz wytycznymi niemieckiej komisji ds. żelbetu (DAfStb). Produkt o niskiej zawartości chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

 • Jednoskładnikowa.
 • Mineralna.
 • Wzmocniona włóknami.
 • Do warstw o grubości: 10-50 mm.
 • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

SYSTEM PCC

Sopro Repadur 50 jest elementem systemu do renowacji betonu Sopro.

System Sopro Repadur może być stosowany w przypadku obciążeń klasyfikowanych jako PCC I i PCC II lub dla klas obciążeń M2/PCC I oraz M2/PCC II zgodnie z wytycznymi Rili SIB niemieckiej komisji ds. żelbetu (DAfStb) i obejmuje następujące produkty:

 • ochrona antykorozyjna- Sopro Repadur KS;
 • warstwa sczepna- Sopro Repadur MH;
 • zaprawa wypełniająca- Sopro Repadur 50;
 • szpachla drobnoziarnista- Sopro Repadur 5.

 

ZASTOSOWANIE

Zaprawa wypełniająca Sopro Repadur 50 może być używana do uzupełniania ubytków oraz do wykonywania warstw naprawczych w przypadku obciążeń klasyfikowanych jako PCC I i PCC II zgodnie z wymogami ZTV-ING oraz dla klas obciążeń M2/PCC I oraz M2/PCC II zgodnie z wytycznymi niemieckiej komisji ds. żelbetu (DAfStb). Do naprawy betonowych elementów konstrukcyjnych, które podlegają obciążeniom dynamicznym. Do nakładania warstw naprawczych na podłoża betonowe o dużej powierzchni. Uniwersalna zaprawa do wypełniania głębokich ubytków i pęknięć w konstrukcjach i posadzkach betonowych. Do wyrównywania i naprawy wyeksploatowanych lub uszkodzonych stopnic, podestów schodów, balkonów i płyt betonowych tarasów. Do wszystkich prac naprawczych przy renowacji podłoży betonowych.

 

CZAS UŻYCIA

Przy +5°C ok. 90 minut; przy +23°C ok. 60 minut; przy +30°C ok. 30 minut.

 

KOLOR

Szary.

 

MAKSYMALNA ŚREDNICA KRUSZYWA

3 mm.

 

KONSYSTENCJA

Gęsta, z zachowaniem plastyczności.

 

GĘSTOŚĆ ŚWIEŻEJ ZAPRAWY

Ok. 2,2 kg/dm³.

 

SKURCZ LINIOWY

< 0,90 mm/m.

 • po 1 dniu: ok. 30 N/mm²;
 • po 7 dniach: ok. 50 N/mm²,
 • po 28 dniach: ok. 60 N/mm².

 

WYTRZYMAŁOŚĆ NA ROZCIĄGANIE PRZY ZGINANIU

 • po 1 dniu: ok. 6 N/mm²;
 • po 7 dniach: ok. 8 N/mm²,
 • po 28 dniach: ok. 9 N/mm².

 

 

WYTRZYMAŁOŚĆ NA ODRYWANIE

po 28 dniach na betonie: > 2,0 N/mm2.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

Ok. 2,0 kg/m² na 1 mm grubości nałożonej warstwy.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Sopro Repadur 50 jest gotową mieszanką wysokogatunkowego cementu, kruszyw o optymalnie dobranym uziarnieniu, specjalnych dodatków oraz włókien syntetycznych.

Po zmieszaniu z wodą Sopro Repadur 50 tworzy elastyczną, stabilną i łatwą w obróbce świeżą zaprawę.

Sopro Repadur 50 spełnia wymagania TL i TP BE - PCC.

Sopro Repadur 50 może być nanoszona w warstwie o grubości 10-50 mm.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA


Podłoże w miejscu naprawy oczyścić z luźnych i słabo przylegających fragmentów, aż do warstw, wykazujących odpowiednią wytrzymałość, w razie potrzeby uszorstnić. Krawędzie uszkodzonych obszarów zfazować pod kątem 30° - 60°. Całą powierzchnię naprawianego elementu wokół uszkodzonego miejsca również oczyścić z zabrudzeń, warstw mleczka cementowego, pozostałości farb do betonu oraz innych substancji, wpływających na zmniejszenie przyczepności, poprzez piaskowanie lub metodą hydrodynamiczną.

Średnia wartość przyczepności powierzchniowej mierzonej w miejscu ubytku musi wynosić co najmniej 1,5 N/mm². Jeżeli podłoże wykazuje niższą średnią wytrzymałość, możliwość zastosowania produktu Sopro Repadur 50 należy skonsultować z naszym Działem Doradztwa Technicznego.

Skorodowane zbrojenie należy ostrożnie odsłonić za pomocą małego przecinaka, usuwając luźne i słabo przylegające fragmenty betonu, a następnie oczyścić z rdzy odpowiednią, wskazywaną przez normę metodą. Stopień oczyszczenia powierzchni musi być zgodny z kwalifikacją Sa 2 ½ normy PN-EN ISO 12944-4.

Bezpośrednio po oczyszczeniu z rdzy, zbrojenie należy dwukrotnie dokładnie pomalować zaprawą Sopro Repadur KS. Przed nałożeniem zaprawy sczepnej Sopro Repadur MH, powierzchnie betonu, przygotowane do uzupełnienia ubytków, należy nasączyć wodą.

W momencie aplikacji zaprawy Sopro Repadur MH podłoże musi być matowo-wilgotne. Szczegółowe informacje znajdują się w kartach technicznych tych produktów, dostępnych na www.sopro.pl.

  

Termin realizacji zamówienia wynosi do 14 dnia.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Sklep zamknięty