• SOPRO REPADUR KS- zaprawa cementowa antykorozyjna, 5 kg

Symbol: 850
143.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 14 dni
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 8 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO REPADUR KS- zaprawa cementowa antykorozyjna.

 Cementowa zaprawa do antykorozyjnego zabezpieczania elementów zbrojenia w procesie naprawy betonu zgodnie z wymogami ZTV-ING dla systemów przeznaczonych do naprawy betonowych elementów konstrukcyjnych oraz wytycznymi niemieckiej komisji ds. żelbetu (DAfStb). Produkt o niskiej zawartości chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

  • Jednoskładnikowa.
  • Mineralna.
  • Łatwa w obróbce.
  • Do nanoszenia pędzlem.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

SYSTEM PCC

Sopro Repadur KS jest elementem systemu do renowacji betonu Sopro.

System Sopro Repadur może być stosowany w przypadku obciążeń klasyfikowanych jako PCC I i PCC II lub dla klas obciążeń M2/PCC I oraz M2/PCC II zgodnie z wytycznymi Rili SIB niemieckiej komisji ds. żelbetu (DAfStb) i obejmuje następujące produkty:

  • ochrona antykorozyjna- Sopro Repadur KS;
  • warstwa sczepna- Sopro Repadur MH;
  • zaprawa wypełniająca- Sopro Repadur 50;
  • szpachla drobnoziarnista- Sopro Repadur 5.

 

ZASTOSOWANIE

Dla zabezpieczenia przed korozją odsłoniętego zbrojenia. Zbrojenie musi zostać wcześniej oczyszczone z rdzy np. poprzez piaskowanie i doprowadzone do klasy czystości Sa 2 ½ zgodnie z normą PN-EN ISO 12944-4.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 90 minut.

 

MOŻLIWOŚĆ NAŁOŻENIA DRUGIEJ WARSTWY

Po ok. 120 minutach od nałożenia 1-szej warstwy.

 

KOLOR

Suchy proszek: szary Produkt wymieszany z wodą: niebieski.

 

MAKSYMALNA ŚREDNICA KRUSZYWA

0,2 mm.

 

KONSYSTENCJA

Odpowiednia do malowania.

 

GĘSTOŚĆ ŚWIEŻEJ ZAPRAWY

Ok. 1,8 kg/dm³.

 

WARTOŚĆ PH

Ok. 12.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,6 kg/m² na 1 mm grubości nałożonej warstwy, względnie ok. 120 g/mb, przy średnicy pręta zbrojeniowego 10 mm.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Sopro Repadur KS jest gotową mieszanką wysokogatunkowego cementu, materiałów wypełniających i specjalnych dodatków. Po zmieszaniu z wodą Sopro Repadur KS tworzy tiksotropową, łatwą w obróbce zaprawę, o konsystencji umożliwiającej nanoszenie pędzlem.

Sopro Repadur KS spełnia wymagania TL i TP BE - PCC i zapewnia trwałą ochronę przed czynnikami wywołującymi korozję.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Sąsiadujące z elementami zbrojenia powierzchnie betonu muszą zostać oczyszczone z luźnych i słabo przylegających fragmentów, aż do warstw wykazujących odpowiednią wytrzymałość, w razie potrzeby uszorstnić. Podłoże powinno być matowo wilgotne, ale nie szkliście mokre. Skorodowane zbrojenie należy ostrożnie odsłonić za pomocą małego przecinaka, usuwając słabe i luźne fragmenty betonu, a następnie oczyścić z rdzy odpowiednią, wskazywaną przez normę, metodą. Stopień oczyszczenia powierzchni musi być zgodny z kwalifikacją Sa 2 ½ normy PN-EN ISO 12944-4. Bezpośrednio po oczyszczeniu z rdzy, zbrojenie należy dwukrotnie dokładnie pomalować zaprawą Sopro Repadur KS (patrz „Sposób użycia").

 

SPOSÓB UŻYCIA

5 kg zaprawy Sopro Repadur KS wymieszać z 1 l wody (na 1 kg proszku dozować 200 ml wody). Do czystego naczynia wlać ok. 2/3 wymaganej ilości wody. Mieszanie rozpocząć dosypując w sposób ciągły suchą zaprawę, a następnie dodać pozostałą część wody. Składniki starannie mieszać przez ok. 3 minuty, aż do uzyskania jednolitej, bez grudek, masy o właściwej do malowania konsystencji. Do mieszania używać mieszarki mechanicznej (ok. 400 obrotów/min), uzbrojonej w mieszadło śrubowe (ślimakowe). Świeża zaprawa nadaje się do użycia przez ok. 90 minut (w temperaturze +23°C i względnej wilgotności powietrza 50%).

Bezpośrednio po usunięciu korozji ze zbrojenia, przy pomocy pędzla nanieść pierwszą warstwę zaprawy Sopro Repadur KS, dokładnie pokrywając powierzchnię. Gdy warstwa stwardnieje (po ok. 2 godzinach przy +23°C i względnej wilgotności powietrza 50%) można nałożyć drugą warstwę, również na całą powierzchnię.

Do kolejnych etapów pracy można przystąpić po upływie ok. 2 godzin od nałożenia drugiej warstwy zaprawy Sopro Repadur KS (przy temperaturze +23°C i względnej wilgotności powietrza 50%).

 

OPAKOWANIE

5 KG.

 Termin realizacji zamówienia wynosi do 14 dni.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie