• SOPRO SPM 022 podkład do fug silikonowych na podłoża metalowe, 100 ml

149.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 14 dni
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Średnia dostępność
Waga 1 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon
SOPRO SPM 022 podkład do fug silikonowych na podłoża metalowe, 100 ml*.
 

 

 

Jednoskładnikowy.
Do obróbki krawędzi szczelin spoinowych materiałów metalowych przed zastosowaniem fug silikonowych.
Szczególnie nadaje się na gładkie, niechłonne podłoża.
Specjalnie pod fugę do kamieni naturalnych Sopro MarmorSilicon.
W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 
ZASTOSOWANIA
Do obróbki krawędzi szczelin spoinowych w materiałach metalowych (np. stal nierdzewna, miedź, stal ocynkowana, chrom ocynkowany, anodowane aluminium) oraz metalach powlekanych (np. emalie). Dla zwiększenia przyczepności fug silikonowych do niektórych tworzyw sztucznych (np. PCV) oraz do lakierów, zawierających rozpuszczalniki. Szczególnie nadaje się do zwiększenia przyczepności do podłoża silikonu do kamieni naturalnych Sopro MarmorSilicon. Nadaje się również do marmuru, płyt z kamienia naturalnego i betonu.
 
CZAS ODPAROWANIA
Bez odparowania w przypadku gładkich podłoży; co najmniej 15 minut przy strukturalnych lub chłonnych powierzchniach.
 
TEMPERATURA STOSOWANIA
Od +5°C do +30°C (podłoże, materiał, powietrze).
 
ZUŻYCIE
30-50 ml/m² (w zależności od chłonności podłoża).
 
WŁAŚCIWOŚCI
Sopro SPM 022 jest podkładem jednoskładnikowym, który zwiększa przyczepność fug silikonowych do materiałów metalowych i z tworzyw sztucznych.
 
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Krawędzie szczelin muszą być czyste, suche i trwałe oraz pozbawione kurzu i substancji zmniejszających przyczepność. Oleje i zatłuszczenia należy całkowicie usunąć z podłoży gładkich, o zamkniętych porach przy pomocy dostępnych w handlu rozpuszczalników jak np. aceton lub spirytus. Obrzeża szczelin okleić na odpowiednią szerokość taśmą samoprzylepną.
 
SPOSÓB UŻYCIA
Podkład Sopro SPM 022 nanieść na krawędzie cienką warstwą przy pomocy czystej szmatki. W przypadku gładkich podłoży czas odparowania nie jest wymagany. Przy obróbce strukturalnych lub chłonnych powierzchni czas odparowania wynosi min. 15 minut.
Wskazówka:
Nadmiar podkładu, z powodu możliwości wytworzenia się na powierzchni powłoki, może zmniejszyć przyczepność. Aby zapobiec powstawaniu przebarwień, należy unikać nawilżenia przylegających do szczelin spoinowych powierzchni (szczególnie z kamienia naturalnego) poprzez ich zakrycie lub oklejenie. Zalecane jest przeprowadzenie próby użycia i obróbki ze względu na dużą ilość możliwych zastosowań. W tym czasie zagruntowane powierzchnie należy chronić przed zabrudzeniem np. zakurzeniem. Jeżeli nie zostaną właściwie zabezpieczone, zanieczyszczenia mogą doprowadzić do osłabienia przyczepności silikonu. Przy obróbce należy uwzględnić wskazówki dotyczące zagrożeń i bezpieczeństwa stosowania produktu, umieszczone na opakowaniu oraz aktualne przepisy dotyczące zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom.
Uwaga:
Podkład Sopro SPM 022 zawiera łatwopalne rozpuszczalniki. Należy przestrzegać środków ostrożności. W obszarze prac lub w pobliżu zmagazynowanego materiału unikać korzystania z otwartego ognia. Zadbać o odpowiednią wentylację.

* Towar na zamówienie. Termin realizacji zamówienia może wynieść do 14 dni.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie