• SOPRO TEB 664- mata wygłuszająco-odcinająca, 3 mm, 100 cm x 10 mb.

Symbol: 664
594.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 29.8
Paczkomaty InPost 29.8
Kurier In Post 38.8
Kurier In Post (Pobranie) 43.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 31 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

 

 

SOPRO TEB 664- mata wygłuszająco-odcinająca.

 Mata z granulatu gumowego do poprawy izolacji akustycznej, szczególnie w przypadku bardzo niskiej wysokości nadbudowy pod okładzinami ceramicznymi i z kamienia naturalnego.

  • Tłumienie dźwięków do 17dB1 pod płytkami i płytami ceramicznym.
  • Jako warstwa odcinająca na podłoża krytyczne.
  • Poprawia izolację cieplną.
  • Bardzo niska wysokość nadbudowy.
  • EMICODE wg GEV: EC1PLUS bardzo niski poziom emisji.
  • Na ściany i podłogi.
  • W pomieszczeniach.

 

ZASTOSOWANIE

Na podłoża, które wymagają szczególnie wysokiej izolacji akustycznej w połączeniu z okładzinami ceramicznymi i z kamienia naturalnego oraz na konstrukcje schodów w budownictwie wielokondygnacyjnym i na źle zaizolowane akustycznie powierzchnie posadzek.

Szczególnie nadaje się jako warstwa odcinająca na krytyczne, świeże, podatne na powstawanie rys skurczowych podłoża. Naprężenia skurczowe związane z wilgotnością resztkową, pęknięcia włoskowate lub odkształcenia podło- ża nie są przenoszone na powierzchnie okładziny.

Również jako warstwa odcinająca przy naprawach starych, nośnych podłóg drewnianych (sztywnych i nie odkształcających się) lub starych okładzin ceramicznych oraz stosowana jako warstwa poprawiająca izolację cieplną przy naprawach i modernizacjach oraz w nowych obiektach.

Nadaje się do stosowania na jastrychach jako warstwa izolująca w systemach ogrzewania podłogowego elektrycznego i wodnego.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe, jastrychy z lanego asfaltu, jastrychy suche; beton, beton komórkowy i beton lekki; istniejące, trwałe okładziny z lastrico, ceramiczne, z płyt z kamienia naturalnego i betonu; podłogi ogrzewane; parkiet, płyty wiórowe i podłogi drewniane oraz PCV i linoleum w pomieszczeniach. Podłoża drewniane muszą być stabilne i sztywne.

 

SKŁAD

Specjalny granulat gumowy, pochodzący z recyklingu. Nieszkodliwy dla zdrowia. W przypadku utylizacji resztek nie powstaje odpad niebezpieczny.

 

GRUBOŚĆ

3 mm.

 

WYMIARY

Szerokość 100 cm, długość 10 m (10 m² ).

 

CIĘŻAR

ok. 3,1 kg/m².

 

REAKCJA AKUSTYCZNA

Do 17 dB* pod płytkami i płytami ceramicznymi.

* wyniki badań wg normy PN-EN ISO 140-8 są orientacyjne. W rzeczywistości wartość poprawy izolacji akustycznej może zostać stwierdzona przez wykonanie próbnego układania płytek i pomiar prób.

 

IZOLACJA CIEPLNA

0,075 W/mK.

 

OPÓR PRZENIKALNOŚCI CIEPLNEJ

0,04 m² K/W.

 

REAKCJA NA OGIEŃ

Klasa Ef.

 

ROLKA

100 cm x 10 m.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Sopro TEB 664 to mata wygłuszająca i odcinająca o gładkiej powierzchni, wykonana ze specjalnego granulatu gumowego, pochodzącego z recyklingu, wiązanego elastomerem. Nie zawiera rozpuszczalników, jest odporna na działanie alkaliów. Znacząco redukuje dźwięki przy bardzo niskiej wysokości nadbudowy.

Jako izolacja akustyczna, cieplna i warstwa likwidująca naprężenia pod okładzinami ceramicznymi i kamiennymi.

Maty układane są na styk na przygotowanym podłożu, na elastycznej, szybkowiążącej zaprawie klejowej cienkowarstwowej lub półpłynnej.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być czyste, trwałe, nośne, równe oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność. Podłoża o dużej chłonności zagruntować preparatem Sopro GD 749, a podłoża niechłonne, gładkie, o zamkniętych porach preparatem Sopro HPS 673. Prosimy stosować się do informacji zawartych w kartach technicznych tych produktów.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Termin realizacji może wynieść 1-2 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie