• SOPRO TR 414- elastyczna zaprawa klejowa z trasem, 25 kg

Symbol: 414
59.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 14.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 24 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO TR 414- elastyczna zaprawa klejowa z trasem.

  

Zawierająca tras, elastyczna, cementowa zaprawa średniowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek i płyt ceramicznych, płyt Cotto, płyt z kamienia naturalnego, betonu i gresu, w zakresie grubości warstw od 5-20 mm. Niska zawartość chromianów, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

 • Spełnia wymagania C2 TE zgodnie z normą PN-EN 12004 przy użyciu pacy zębatej o 10 mm.
 • Elastyczna zaprawa średniowarstwowa.
 • Zawiera tras reński.
 • O podwyższonej odporności na wykwity i przebarwienia.
 • Szczególnie do płyt wielkoformatowych, o mocno profilowanej spodniej powierzchni i dużej tolerancji grubości.
 • Na balkony, tarasy, elewacje, ściany i podłogi ogrzewane oraz na stare okładziny przy układaniu metodą „płytka na płytkę".
 • Do szpachlowania nierówności do 20 mm.
 • Licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS.
 • Na ściany i podłogi.
 • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do płytek i płyt ceramicznych, płyt Cotto, płytek ceglanych, klinkierowych, ręcznie formowanych, płyt z betonu i kamienia naturalnego, płyt z twardej pianki. Szczególnie stosowana do płyt dużego formatu > 40 x 40 cm, o mocno profilowanej spodniej powierzchni i dużej tolerancji grubości; do wrażliwych na wykwity i przebarwienia kamieni naturalnych**, jak płyty z wapienia (Solnhofer, marmur jurajski, trawertyn itp.), granit, bazalt, kwarcyt, gnejs i łupek.

Do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych oraz na balkonach i tarasach, elewacjach, parapetach okiennych, schodach.

Do szpachlowania nierówności, do warstwy grubości 20 mm.

** Przy układaniu marmurów krystalicznych lub cienkich, jasnych płytek granitowych i szczególnie wrażliwych na przebarwienia płyt z wapienia zalecane jest użycie zaprawy cienko- i średniowarstwowej Sopro FKM® 600.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Beton i beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe, anhydrytowe, z lanego asfaltu (w pomieszczeniach), suche; ściany i podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe, anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z lastrico, kamienia naturalnego lub płyt betonowych; płyty gipsowe budowlane, gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; tynk cementowy, cementowo-wapienny; płyty z twardej pianki.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 3 godziny; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA


Po ok. 24 godzinach lub po stwardnieniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 7 dniach; obiekty usługowe po ok. 28 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 28 dniach, ściany i podłogi ogrzewane po ok. 28 dniach.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,3 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

 

GRUNTOWANIE


Sopro GD 749:

jastrychy cementowe, jastrychy suche; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; beton komórkowy o dużej lub zróżnicowanej chłonności (w pomieszczeniach); tynk cementowy i cementowo-wapienny; tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; mur o pełnych spoinach.

Sopro HPS 673:

podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu oraz podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu.

Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511:

jastrychy anhydrytowe. Bez gruntowania: beton, beton lekki; płyty z twardej pianki; wszystkie trwałe, równomiernie chłonne podłoża mineralne.

  

Termin realizacji zamówienia może wynieść do 3 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Sklep zamknięty