• SOPRO UW 025- podkład do fug silikonowych w obszarach podwodnych, 250 ml

Symbol: 025
189.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 14 dni
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO UW 025- podkład do fug silikonowych w obszarach podwodnych, 250 ml*.  • Jednoskładnikowy.
  • Poprawia przyczepność fugi silikonowej Sopro Silikon do mineralnych i chłonnych podłoży oraz nieszkliwionych płytek w obszarach podwodnych.
  • Poprawia przyczepność fugi dylatacyjnej - wysokowytrzymałej SoproDur HF-D do mineralnych i chłonnych podłoży oraz nieszkliwionych płytek.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Zwiększa przyczepność fugi silikonowej Sopro Silikon (w obszarach podwodnych) i fugi dylatacyjnej - wysokowytrzymałej SoproDur® HF-D do mineralnych i chłonnych podłoży jak np. do betonu oraz nieszkliwionych płytek. Na podłożach mineralnych i chłonnych oraz w obszarach podwodnych wymagane jest dwukrotne nałożenie podkładu. Przed spoinowaniem z użyciem silikonu sanitarnego Sopro Silikon lub fugi dylatacyjnej - wysokowytrzymałej SoproDur® HF-D należy odczekać co najmniej 24 godziny od momentu zastosowania podkładu.

 

CZAS ODPAROWANIA

60 minut po naniesieniu 1-szej warstwy, 24 godziny po naniesieniu 2-giej.

 

MOŻLIWOŚĆ NAŁOŻENIA POWŁOK MALARSKICH

Nie nadaje się do zamalowania.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5°C do +30°C (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

W zależności od chłonności podłoża ok. 4 ml/mb przy głębokości spoiny 10 mm.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Podkład do fug silikonowych Sopro UW 025 jest jednoskładnikowym podkładem, na bazie żywicy syntetycznej.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Krawędzie szczelin muszą być czyste, suche, trwałe, pozbawione kurzu i substancji zmniejszających przyczepność. Oleje i zatłuszczenia z gładkich, o zamkniętych porach podłoży należy całkowicie usunąć przy pomocy dostępnych w handlu rozpuszczalników, jak aceton lub spirytus. Aby nie zabrudzić okładziny podczas spoinowania, jej brzegi okleić wystarczająco szeroką taśmą samoprzylepną.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Podkład Sopro UW 025 nanieść równomiernie i niezbyt grubo na krawędzie przy pomocy pędzla. Przy obróbce mineralnych i chłonnych podłoży, nieszkliwionych płytek oraz obszarów podwodnych podkład należy nanieść dwukrotnie. Druga warstwa podkładu nakładana jest po odparowaniu, po ok. 60 minutach. Wprowadzenie materiału uszczelniającego Sopro Silikon lub SoproDur® HF-D następuje po 24 godzinach. W tym czasie zagruntowane powierzchnie należy chronić przed zabrudzeniem np. zakurzeniem. Jeżeli nie zostaną właściwie zabezpieczone, zanieczyszczenia mogą doprowadzić do osłabienia przyczepności silikonu. Unikać zabrudzenia przylegających do szczelin spoinowych powierzchni lub podłoża poprzez ich zakrycie lub oklejenie. Podczas prac z podkładem Sopro UW 025 należy stosować się do wskazań zagrożeń i środków ostrożno- ści, podanych na opakowaniu oraz przepisów dotyczących zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom.

Uwaga:

Podkład Sopro UW 025 zawiera łatwopalne rozpuszczalniki. Należy przestrzegać środków ostrożności. W obszarze prac lub w pobliżu zmagazynowanego materiału unikać korzystania z otwartego ognia. Zadbać o odpowiednią wentylację.

  

Termin realizacji zamówienia może wynieść ok. 14 dni.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie