• SOPRO VF 419- zaprawa do podłóg szybkowiążąca, 25 kg

Symbol: VF419
105.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO VF 419-  elastyczna zaprawa do podłóg szybkowiążąca, 25 kg. 

Szybkowiążąca, elastyczna cementowa, zaprawa klejowa cienko-, średniowarstwowa lub w konsystencji półpłynnej do układania płytek i płyt na podłogach, z efektem pełnego przylegania. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

· Spełnia wymagania C2 EF zgodnie z normą PN-EN 12004.

· Do układania okładzin na podłogach metodą cienko- i średniowarstwową oraz półpłynną z możliwością ich szybkiego obciążania.

· Szczególnie do gresów, płyt wielkoformatowych i konglomeratów oraz na podłogi ogrzewane, na balkony i tarasy.

· Możliwość wyboru odpowiedniej konsystencji.

· Optymalna urabialność dzięki ulepszeniu tworzywami sztucznymi i wzmocnieniu włóknami.

· Optymalne właściwości robocze .

· Wysoka wydajność.

· W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do płytek i płyt z kamionki i z gresu, okładzin klinkierowych, mozaiki, niewrażliwych na przebarwienia płyt z kamieni naturalnych i płyt betonowych, płyt Cotto, płytek i płyt z konglomeratów. Balkony i tarasy z odpowiednim spadkiem; podłogi w obiektach usługowych i przemysłowych, podlegające wysokim obciążeniom mechanicznym; pomieszczenia mieszkalne; baseny.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Beton, sezonowany co najmniej 3 miesiące; jastrychy anhydrytowe; z lanego asfaltu (wewnątrz); suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe, anhydrytowe); podłoża drewniane (w połączeniu z płytami izolacyjnymi Sopro FDP 558); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych. Uszczelnienia zespolone wykonane Sopro FDF 525, Sopro DSF 423/523 lub Sopro TDS 823.

 

CZAS UŻYCIA

 

Ok. 45 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA

 

Ok. 30 minut.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA

Po ok. 3 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy, w zależności od wybranej konsystencji; w obszarze podłoża należy zaprojektować i wykonać dylatacje.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 1 dniu; obiekty usługowe po ok. 2 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 3 dniach, obszary podwodne po ok. 10 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 14 dniach.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5 °C do maks. +25 °C (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,2 kg/m²na 1 mm grubości warstwy.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

 

Podłoża muszą być czyste, trwałe, nośne, odporne na odkształcenia oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność. Pęknięcia,  występujące w jastrychu należy zszyć żywicą Sopro GH 564. Znaczne nierówności wyrównać za pomocą Sopro AMT 468, Sopro RAM 3, Sopro RS 462, podłogi w pomieszczeniach Sopro NSM 550 lub Sopro FS 45. Na balkonach i tarasach przy pomocy szpachli Sopro AMT 468 lub Sopro RAM 3 wykonać odpowiedni spadek (o ile nie był wykonany wcześniej) i odpowiednio uszczelnić (np. Sopro TDS 823, Sopro DSF 423/523 lub Sopro AEB plus 639). Wykonane z zastosowaniem Sopro Rapidur B1 jastrychy są gotowe do układania płytek po 12 h. Jastrychy anhydrytowe muszą wykazać wilgotność ≤ 0,5 % wag. oraz być odpowiednio zeszlifowane, oczyszczone i zagruntowane. Na podłożach drewnianych należy ułożyć płyty izolacyjne Sopro FDP 558. Jastrychy cementowe muszą być sezonowane min. 28 dni i być suche. Ogrzewane jastrychy cementowe i anhydrytowe przed rozpoczęciem układania muszą zostać odpowiednio wygrzane i uzyskać wynik pomiaru wilgotności dla jastrychów cementowych ≤ 2,0% wag., dla jastrychów anhydrytowych ≤ 0,3% wag. Obowiązują branżowe normy, wytyczne i zalecenia oraz ogólnie uznane zasady techniki budowlanej.

 

GRUNTOWANIE

 

Sopro GD 749:

podłoża o dużej lub zróżnicowanej chłonności, jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m² , jastrychy cementowe; podłoża o piaszczącej się powierzchni;

 

Sopro HPS 673:

podłoża gładkie, o zamkniętych porach, podłoża drewniane; pozostałości klejów do wykładzin dywanowych lub z PCV; nie piaskowane jastrychy z lanego asfaltu; istniejące okładziny z płytek ceramicznych, lastrico, płyt z kamienia naturalnego i betonu.

 

Sopro EPG 522 z posypką piasku kwarcowego Sopro QS 511:

jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi powyżej 60 cm i powierzchni ponad 0,2 m².

  

Termin realizacji może wynieść 1-2 dni robocze.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie