• SOPRO VM 12- szybkowiążąca zaprawa montażowa do podlewek 2-12 cm, 25 kg

Symbol: 745
60.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO VM 12- szybkowiążąca zaprawa montażowa do podlewek, 2-12 cm.* 

Cementowa, o zredukowanym skurczu, płynna zaprawa do podlewek, o bardzo wysokiej płynności i wysokiej wytrzymałości, w zakresie grubości warstw od 2-12 cm. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

  • Uziarnienie 0-5 mm.
  • Głębokość wypełnienia 2-12 cm.
  • Szczególnie wysoka płynność i wysoka wytrzymałość.
  • Odporna na mróz i sól stosowaną przy odladzaniu.
  • O zredukowanym skurczu.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Bardzo płynna zaprawa do wysokowytrzymałościowego kotwienia przez zalewanie w fundamentach maszyn, śrub kotwiących, kotew, łożysk mostowych itp. Nadaje się również do stosowania w obszarach podwodnych. Do łączenia prefabrykatów betonowych, kotwienia stali zbrojeniowej oraz wypełniania sztywnych łączeń w murach. Jako warstwa wiążąca stary i nowy beton.

 

GŁĘBOKOŚĆ WYPEŁNIENIA

2-12 cm.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze).

 

CZAS UŻYCIA

80-90 minut.

 

CZAS WIĄZANIA

Rozpoczęcie: po ok. 11 godzinach; zakończenie po ok. 12 godzinach.

 

GĘSTOŚĆ NASYPOWA

Ok. 1,62 kg/l.

 

GĘSTOŚĆ

Świeża zaprawa ok. 2,30 kg/l; zaprawa utwardzona 2,30 kg/l.

 

ROZPŁYWALNOŚĆ

> 28 cm.

 

WYDAJNOŚĆ

Ok. 2.100 kg suchej zaprawy na m³ świeżej zaprawy.

 

PĘCZNIENIE


Ok. 2,0% po 1 dniu przy +23°C.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Zaprawa o wysokiej płynności, wysokiej wytrzymałości wczesnej i końcowej, stabilizowana przez skoordynowaną zdolność pęcznienia. Odporna na oddziaływanie olejów mineralnych, nieprzepuszczalna dla wody oraz hamująca korozję dzięki określonej strukturze uziarnienia. Nie zawiera chlorków, korodujących metalicznych dodatków, nadaje się do nanoszenia pompą.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Przed zastosowaniem produktu należy w podłożu przygotować odpowiedniej wielkości otwory do wlewania i odpowietrzenia zaprawy. Powierzchnie fundamentów powinny być uszorstnione i matowo wilgotne. Uszkodzony beton należy skuć; olej, zabrudzenia, kurz, pozostałości zaprawy i inne luźne, nie przylegające do podłoża warstwy należy usunąć. Kotwy fundamentów i powierzchnie wsporników muszą być pozbawione kurzu i zatłuszczeń. W celu usunięcia mleczka cementowego zalecane jest zastosowanie metody piaskowania, aż do uzyskania chropowatości powierzchni ok. 3 mm. Wszystkie mineralne powierzchnie, które wchodzą w kontakt z zaprawą Sopro VM 12, należy tak nasączyć, aby nie odbierały zaprawie wody zarobowej. Nawilżanie powierzchni i szalunków rozpocząć jeden dzień przed użyciem zaprawy i ewentualnie powtórzyć. Stojącą wodę usunąć ze wszystkich zagłębień poprzez wytarcie lub użycie sprężonego powietrza. Aby zmniejszyć przyczepność do elementów maszyn, zastosować środek antyadhezyjny na bazie parafiny.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Sopro VM 12 wymieszać z wodą przy pomocy zwykłej betoniarki, najlepiej przeciwbieżnej. Ilość wody zarobowej na 25 kg worek zaprawy: 2,6 - 3, 0 l.

Najpierw do betoniarki wlać ok. ¾ wymaganej ilości wody. Następnie do obracającego się mieszalnika powoli wsypywać suchą zaprawę. Pozostałą ilość wody dodawać do momentu osiągnięcia wymaganej konsystencji (w zależności od temperatury). W temperaturze powyżej +25°C przygotowanie zaprawy może wymagać dodatkowej ilości wody. Temperatura świeżej zaprawy nie może przekroczyć +30°C.

Czas mieszania:

3-5 minut. W zależności od intensywności pracy urządzenia czas mieszania może się wydłużyć. Należy uzyskać jednorodną masę.

Zalewanie:

zaprawa montażowa Sopro VM 12 musi być wytwarzana w sposób ciągły i wlewana do przygotowanych wcześniej otworów. Aby zmniejszyć możliwość zamknięcia pęcherzyków powietrza wlewać ją tylko z jednej strony. Nie jest konieczne zagęszczanie mechaniczne.

Do zaprawy nigdy nie dodawać cementu ani innych materiałów wiążących. Związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody.

OPAKOWANIE

25 kg.

  

*Produkt na zamówienie. Termin realizacji może wynieść do 14 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie