• SOPRO VM 4- szybkowiążąca zaprawa montażowa do podlewek 1-4 cm, 25 kg

84.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon
SOPRO VM 4- szybkowiążąca zaprawa montażowa do podlewek, 1-4 cm.* 
Cementowa, o zredukowanym skurczu, płynna zaprawa do podlewek, o wysokiej płynności i wysokiej wytrzymałości, w zakresie grubości warstw do 4 cm. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

Uziarnienie 0-2,5 mm.
Głębokość wypełnienia 1-4 cm.
Szczególnie wysoka płynność i wysoka wytrzymałość.
O zredukowanym skurczu.
W pomieszczeniach i na zewnątrz.

ZASTOSOWANIE
Bardzo płynna zaprawa montażowa do wykonania podlewek oraz napraw słupów i dźwigarów żelbetowych, sprężonych dźwigarów mostowych oraz płyt, stropów i nawierzchni betonowych (np. posadzek przemysłowych, pasów startowych, dróg). Do wypełnienia szczelin konstrukcyjnych w elementach betonowych.
GŁĘBOKOŚĆ WYPEŁNIENIA
1-4 cm

TEMPERATURA STOSOWANIA
Ok. 60 minut.

CZAS UŻYCIA
80-90 minut.

CZAS WIĄZANIA
Rozpoczęcie: po ok. 5 godzinach; zakończenie po ok. 5,5 godzinach.

GĘSTOŚĆ NASYPOWA
Ok. 1,3 kg/l.

GĘSTOŚĆ
Świeża zaprawa ok. 2,35 kg/l; zaprawa utwardzona 2,35 kg/l.

ROZPŁYWALNOŚĆ
> 45 cm.

WYDAJNOŚĆ
Ok. 2.100 kg suchej zaprawy na m³ świeżej zaprawy.
 
WŁAŚCIWOŚCI
Fabrycznie przygotowana sucha zaprawa, składająca się z cementu o wysokiej wytrzymałości, kruszyw o specjalnie wyselekcjonowanym uziarnieniu, odpowiednio dobranych dodatków i włókien syntetycznych. O wysokiej wytrzymałości na ściskanie i zginanie. Parametry - moduł E, dyfuzja pary wodnej, współczynnik rozszerzalności cieplnej - podobne jak w przypadku wysokowytrzymałych betonów. Wysoka wodoszczelność. Wysoka odporność na ścieranie. Wysokość prześwitu do 4 cm, do większych wysokości zalecamy zaprawę montażową do podlewek 2-12 cm Sopro VM 12 745.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Przed zastosowaniem produktu należy w podłożu przygotować odpowiedniej wielkości otwory do wlewania i odpowietrzenia zaprawy. Powierzchnie fundamentów powinny być uszorstnione i matowo wilgotne. Uszkodzony beton należy skuć; olej, zabrudzenia, kurz, pozostałości zaprawy i inne luźne, nie przylegające do podłoża warstwy należy usunąć. Kotwy fundamentów i powierzchnie wsporników muszą być pozbawione kurzu i zatłuszczeń. W celu usunięcia mleczka cementowego zalecane jest zastosowanie metody piaskowania, aż do uzyskania chropowatości powierzchni ok. 3 mm. Skorodowane pręty zbrojeniowe należy odsłonić i oczyścić z rdzy do klasy czystości Sa 2 ½ . Bezpośrednio po czyszczeniu pręty zabezpieczyć poprzez dwukrotne naniesienie zaprawy cementowej antykorozyjnej PCC Sopro Repadur KS. Wszystkie mineralne powierzchnie, które wchodzą w kontakt z zaprawą Sopro VM 4, należy tak nasączyć, aby nie odbierały zaprawie wody zarobowej. Nawilżanie powierzchni i szalunków rozpocząć jeden dzień przed użyciem zaprawy i ewentualnie powtórzyć. Stojącą wodę usunąć ze wszystkich zagłębień poprzez wytarcie lub użycie sprężonego powietrza. Aby zmniejszyć przyczepność do elementów maszyn, zastosować środek antyadhezyjny na bazie parafiny.

SPOSÓB UŻYCIA
Sopro VM 4 wymieszać z wodą przy pomocy zwykłej betoniarki, najlepiej przeciwbieżnej. Ilość wody zarobowej na 25 kg worek zaprawy: 3,25 - 3,50 l.
Najpierw do betoniarki wlać ok. ¾ wymaganej ilości wody. Następnie do obracającego się mieszalnika powoli wsypywać suchą zaprawę. Pozostałą ilość wody dodawać do momentu osiągnięcia wymaganej konsystencji (w zależności od temperatury).
Czas mieszania:
3-5 minut. W zależności od intensywności pracy urządzenia czas mieszania może się wydłużyć. Należy uzyskać jednolitą masę.
Zalewanie:
zaprawa montażowa Sopro VM 4 musi być wytwarzana w sposób ciągły i wlewana do przygotowanych wcześniej otworów. Aby zmniejszyć możliwość zamknięcia pęcherzyków powietrza wlewać ją tylko z jednej strony. Nie jest konieczne zagęszczanie mechaniczne, ewentualnie wystarczające jest przepchnięcie materiału w otworze . Do zaprawy nigdy nie dodawać cementu ani innych materiałów wiążących. Związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody.
OPAKOWANIE
25 kg.
 


 
*Produkt na zamówienie. Termin realizacji może wynieść 14 dni.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty