• SOPRO ZR Turbo XXL 618- reaktywna zaprawa uszczelniająca, 20 kg

Symbol: 618
539.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO ZR Turbo XXL- cementowa, reaktywna zaprawa uszczelniająca, 20 kg.

 Cementowa, dwuskładnikowa, szybkoschnąca, elastyczna i bardzo wydajna reaktywna zaprawa uszczelniająca. Do uszczelniania zewnętrznych ścian piwnic w zastosowaniach zgodnie z normą DIN 18195 cz. 4,5 i 6). Produkt o niskiej zawartości chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

 • Cementowa reaktywna zaprawa uszczelniająca;
 • Bardzo wysoka wydajność;
 • Szybkoschnąca;
 • Wysokoelastyczna, nie zawiera bitumów.
 • Już po 6 h odporna na ciśnienie wody 2,5 bar;
 • Już po ok. 3 godzinach powłoka staje się odporna na deszcz;
 • Już po 6 h mostkuje rysy;
 • Możliwość zasypania wykopu już po ok. 6 godzinach;
 • Również do stosowania na zimnych i lekko wilgotnych podłożach;
 • Paroprzepuszczalna;
 • Możliwość malowania i tynkowania powierzchni obrobionych zaprawą;
 • Optyczna kontrola stanu wyschnięcia dzięki zmianie kolorystyki'
 • Do nanoszenia wałkiem, szpachelką, pędzlem lub metodą natryskową'
 • W pomieszczeniach i na zewnątrz;
 • Na ściany i podłogi.

 

ZASTOSOWANIE

Cementowa, dwuskładnikowa, szybkoschnąca, elastyczna i bardzo wydajna reaktywna zaprawa uszczelniająca. Do uszczelniania zewnętrznych ścian piwnic i fundamentów w zastosowaniach zgodnie z normą DIN 18195 cz. 4,5 i 6), na stare uszczelnienia bitumiczne, jako poziome uszczelnienie płyt fundamentowych, jako dodatkowe poziome uszczelnienie w przekroju poprzecznym ściany, jako ochrona pod murami przed wilgocią kapilarną, jako uszczelnienie zabezpieczające przed parciem negatywnym, do klejenia płyt izolacyjnych i ochronnych, do renowacji elementów budowlanych, jako uszczelnienie cokołów i uszczelnienie poziome, do klejenia i uszczelniania doświetlaczy piwnicznych, do zbiorników wody użytkowej do 10 m głębokości, do fontann, do kwietników betonowych oraz do stosowania w ogrodach i obiektach architektury krajobrazu.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Beton, beton lekki; fundamenty; płyty fundamentowe; tynki cementowe i cementowo-wapienne, tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich, równy mur o pełnych spoinach z cegieł, bloczków wapienno-piaskowych, bloczków z granulowanego żużla wielkopiecowego, pustaków ściennych; bloczki z betonu komórkowego; mur mieszany; gładkie, betonowe powierzchnie poszalunkowe.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 40 minut.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od + 5ºC do + 25ºC (podłoże, powietrze, materiał).

 

GRUBOŚĆ WARSTW

Co najmniej 2 warstwy; 1 mm grubości suchej warstwy = 1,1 mm grubość świeżej warstwy.

 

CZAS SCHNIĘCIA


Odporność na deszcz: ok. 3 godziny na warstwę.

Możliwość zasypania wykopu: po ok. 6 godzinach.

Odporna na ciśnienie wody 2,5 bar: po ok. 6 godzinach.

 

ZUŻYCIE

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża muszą być nośne, odporne na odkształcenia oraz pozbawione otwartych rys i substancji zmniejszających przyczepność. Podłoża cementowe należy dokładnie zwilżyć, aby podczas nakładania powłoki były matowo-wilgotne. Podłoża o dużej chłonności zagruntować podkładem Sopro GD 749. Obowiązują wytyczne, zalecenia i normy branżowe oraz ogólnie przyjęte zasady techniki budowlanej.

 

Jako uszczelnienie elementów budowlanych:

otwarte szczeliny na styku krawędzi oraz szczeliny i zagłębienia do 5 mm (np. w murze, pustakach ściennych) mogą być wyrównane reaktywną zaprawą uszczelniającą Sopro ZR Turbo XXL metodą szpachlowania drapanego. Szczeliny ≥ 5 mm należy wypeł- nić szpachlą wyrównawczą i renowacyjną Sopro RAM 3®. Powierzchnie pod uszczelnienie przygotować poprzez usunięcie zanieczyszczeń, resztek olejów szalunkowych, zatłuszczeń, kurzu i innych warstw zmniejszających przyczepność. Spoiny w murach muszą być wypełnione, a naroża oraz miejsca połączeń ścian i ław lub płyty fundamentowej zaokrąglone (do promienia 4-6 cm). Wystające nierówności należy usunąć, a ostre krawędzie sfazować lub zaokrąglić.

W przypadku naprawy istniejących uszczelnień bitumicznych najpierw nanieść zaprawę Sopro ZR Turbo XXL metodą szpachlowania drapanego. Po przeschnięciu nanieść uszczelnienie w co najmniej 2 warstwach.

 *Termin realizacji zamówienia może wynieść do 1-3 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Sklep zamknięty