• SOPRODUR HF 264- wielofunkcyjna zaprawa klejowa, 25 kg

Symbol: 264HF
99.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRODUR HF 264- wielofunkcyjna zaprawa klejowa- wysokowytrzymała, 25 kg.

  


Wielofunkcyjna, bardzo szybkowiążąca, elastyczna, modyfikowana tworzywami sztucznymi zaprawa cementowa o możliwości wczesnego obciążania. Do przyklejania i mocowania płytek i płyt ceramicznych, również łatwo wypaczających się płyt z konglomeratów*. Niska zawartość chromianów, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII. n Spełnia wymagania C2 EF zgodnie z normą PN-EN 12004.

·Wczesna wytrzymałość, już po 3 h osiąga przyczepność ≥ 1 N/mm2.

· Szybkie, wysokokrystaliczne wiązanie wody.

· Wysoka niezawodność stosowania dzięki pełnemu pokryciu spodu płytki w konsystencji półpłynnej.

· Idealna do szybkiego postępu prac terminowych (np. weekendowa modernizacja w supermarketach).

· Wielofunkcyjna: do układania płytek metodą półpłynną lub średniowarstwową do 20 mm.

· Na podłogi, w pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych, gresowych, płyt Cotto, podłogowych płyt klinkierowych, płyt z betonu i niewrażliwego na przebarwienia kamienia naturalnego, do osadzania kształtek odwodnień liniowych itp. Nadaje się również do łatwo wypaczających się płyt z konglomeratów, wytworzonych na bazie żywicy syntetycznej*.

Dzięki wysokokrystalicznemu wiązaniu wody i możliwości zastosowania zaprawy w konsystencji półpłynnej szczególnie zalecana do użycia w obiektach, których posadzki narażone są na duże obcią- żenia lub oczekiwane jest szybkie użytkowanie okładziny. Do stosowania w pomieszczeniach usługowych i przemysłowych, w szpitalach, obiektach użyteczno- ści publicznej, portach lotniczych, dworcach kolejowych, basenach, pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, na balkonach i tarasach.

*Przed ułożeniem płyt z konglomeratów prosimy o kontakt z  Działem Doradztwa Technicznego Sopro.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Beton, sezonowany min. 3 miesiące; jastrychy cementowe, anhydrytowe, z lanego asfaltu,suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe i anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych.  Uszczelnienia zespolone wykonane z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523, Sopro TDS 823 lub Sopro PU-FD.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 50 minut w konsystencji półpłynnej (ok. 4,5 l wody : 25 kg SoproDur® HF 264); ok. 30-40 minut w konsystencji średniowarstwowej tj. ok. 4,0 l wody : 25 kg SoproDur® HF 264;związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA

Ok. 30 minut.

 

 

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA

Po ok. 2 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku.

 

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 5 godzinach; obiekty usługowe po ok. 2 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 3 dniach, obszary podwodne po ok. 10 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 14 dniach.

 

 

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5°C do maks. +25°C (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,4 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

 

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża muszą być czyste, trwałe, nośne, odporne na odkształcenia oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność. Pęknięcia, występujące w jastrychu, należy skleić (zszyć za pomocą klamer) żywicą Sopro GH 564. Znaczne nierówności wyrównać przy pomocy Sopro AMT 468, Sopro RAM 3, Sopro RS 462, podłogi w pomieszczeniach Sopro NSM 550 lub Sopro FS 45. Jastrychy cementowe muszą być sezonowane min. 28 dni i muszą być suche. Jastrychy wykonane z zastosowaniem szybkowiążących spoiw np. Sopro Rapidur® B5 są gotowe do układania płytek po 3 dniach. Jastrychy anhydrytowe muszą wykazywać się wilgotnością ≤ 0,5 % wag. oraz być odpowiednio zeszlifowane, oczyszczone i zagruntowane. Jastrychy z lanego asfaltu muszą być piaskowane. Ogrzewane jastrychy cementowe i anhydrytowe przed rozpoczęciem układania muszą zostać poddane procedurze wygrzewania wstępnego i uzyskać wynik pomiaru wilgotności dla jastrychów cementowych ≤ 2,0% wag., dla jastrychów anhydrytowych ≤ 0,3% wag. Obowiązują wytyczne, zalecenia i normy branżowe oraz ogólnie przyjęte zasady techniki budowlanej.

 

GRUNTOWANIE

 

Sopro GD 749:

jastrychy suche; podłoża o dużej lub zróżnicowanej chłonności; podłoża o piaszczącej się powierzchni, jastrychy anhydrytowe pod układane płyty wielkoformatowe do 1,0 m².

Sopro HPS 673:

podłoża drewniane; podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu; jastrychy z lanego asfaltu, nie piaskowane; istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu.

Sopro MGR 637/EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego

 

Sopro QS 511: jastrychy anhydrytowe pod układane płyty wielkoformatowe ≥ 1,0 m² .

  

Termin realizacji może wynieść 1-2 dni robocze.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie