• SOPRODUR HF-S- szpachla samopoziomująca wysokowytrzymała, 25 kg

Symbol: 563/25
152.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRODUR HF-S- szpachla samopoziomująca wysokowytrzymała.*Wysokowytrzymała, cementowa, samopoziomująca, szybkowiążąca masa szpachlowa do wytwarzania powierzchni użytkowych w obszarach przemysłowych, usługowych i mieszkalnych. Bardzo dobre właściwości i parametry robocze oraz wysoka wytrzymałość dzięki technologii Mikrodur®. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

  • Spełnia wymagania CT-C45-F11-A12 zgodnie z normą PN-EN 13813.
  • Do warstw o grubości od 4-40 mm (od 10 mm można dodać piasek kwarcowy o uziarnieniu 0-4 mm lub 0-8 mm).
  • Wysokowytrzymała.
  • Samopoziomująca.
  • Szybkowiążąca.
  • Również do nanoszenia pompą.
  • Nadaje się także na podłogi ogrzewane.
  • Licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS bardzo niski poziom emisji PLUS.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Szpachla samopoziomująca do wytwarzania bezpośrednio użytkowanych, gładkich powierzchni w pomieszczeniach i obszarach zewnętrznych, np. w warsztatach, halach fabrycznych, magazynach, garażach, piwnicach itp. Stosowana w obszarach zewnętrznych szpachla Sopro HF-S 563 powinna być wykończona epoksydowym lakierem do betonu SoproDur® HF-L 513 i piaskiem kwarcowym (dla zapewnienia właściwości antypoślizgowych).

 

PODŁOŻA


Jastrychy cementowe; powierzchnie z betonu (sezonowane min. 3 miesiące); stare okładziny ceramiczne i z lastrico; jastrychy suche; konstrukcje podłóg ogrzewanych.

 

GRUBOŚĆ WARSTWY

Od 4-40 mm; od 10 mm można dodać piasek kwarcowy o uziarnieniu 0-4 mm lub 0-8 mm, w ilości do 1/3 objętości mieszanej masy szpachlowej.

 

ROZPŁYWNOŚĆ


24,0-25,0 cm (stożek Vicata zgodnie z normą DIN 1164; wymiary: średnica wewnętrzna górna 65 mm, dolna 75 mm, wysokość 40 mm; na odpowiedniej, suchej, czystej płycie szklanej).

 

CZAS UŻYCIA

30 - 40 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA

Po 2 - 3 godzinach.

 

MOŻLIWOŚĆ UKŁADANIA PŁYTEK LUB PEŁNEGO OBCIĄŻENIA

Jako bezpośrednio użytkowana powierzchnia: po 24 godzinach na każdy cm grubości warstwy; Jako warstwa pod układane płytki: po 12 godzinach.

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

od +5ºC do maks. +25ºC (podłoże, materiał, powietrze).

 

ZUŻYCIE

Ok. 1,7 kg/m² na mm grubości warstwy.

 

WYTRZYMAŁOŚĆ NA ŚCISKANIE

Przy obciążeniach wózkami widłowymi i meblami na kółkach warstwa powinna mieć minimalną grubość 8 mm. Wówczas jest przystosowana do obciążeń pojazdami o ogumieniu napełnianym powietrzem lub ogumieniu pełnym (pojazdy do transportu wewnętrznego). Odporność na obciążenie kółek krzeseł/wózków (wg normy EN 12529): od min. 4 mm grubości warstwy.

 

PODŁOGI OGRZEWANE

Nadaje się.

 

GRUNTOWANIE

Sopro HE 449:

jastrychy cementowe, powierzchnie betonowe (sezonowane min. 3 miesiące), stare okładziny ceramiczne, z lastrico, kamienia naturalnego, płyt betonowych oraz mocno przylegające lakiery do betonu. Naniesiony na podłoże preparat Sopro HE 449 musi wsiąknąć i nie tworzyć zastoisk (kałuż). Po krótkim przeschnięciu, po ok. 10-15 minutach (maks. 30 min) nanieść szpachlę Sopro® HF-S na świeżą warstwę emulsji czyli metodą „mokre na mokre". Jeżeli powłoka wykonana z emulsji wyschnie, należy ją usunąć i przed szpachlowaniem podłoże pokryć ponownie emulsją.

 

Sopro GD 749:

wszystkie mineralne, mocno lub zróżnicowanie chłonne podłoża, jak jastrychy cementowe (sezonowane min. 28 dni), beton (sezonowany min. 3 miesiące). Preparat gruntujący do podłoży chłonnych Sopro GD 749 stosować bez rozcieńczenia.

 

Sopro HPS 673:

wszystkie gładkie, niechłonne podłoża, jak okładziny ceramiczne i z lastrico, płyty z kamienia naturalnego i betonu oraz dobrze przylegające do podłoża resztki klejów do PCV.

 

Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511:

jastrychy anhydrytowe.

 

 

 *Termin realizacji zamówienia może wynieść do 14 dni.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie