• SOPROTHENE VA 879- grunt pod izolację samoprzylepną, 10 kg

Symbol: 879
147.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 14 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPROTHENE VA 879- grunt pod izolację samoprzylepną. 

Szybkoschnący, nie zawierający rozpuszczalników, gotowy do użycia grunt na bazie emulsji bitumiczno-kauczukowej, stosowany na podłoża mineralne przed nakładaniem samoprzylepnej izolacji bitumicznej SoproThene 878.

  • Poprawia przyczepność do podłoża.
  • Nie zawiera rozpuszczalników.
  • Bezzapachowy.
  • Gotowy do użycia, łatwy w obróbce.
  • Na suche i lekko wilgotne podłoża.
  • Do nanoszenia pędzlem, wałkiem lub metodą natrysku.
  • W pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

Do wstępnej obróbki podłoża pod nakładane powłoki uszczelniające wykonane z samoprzylepnej izolacji bitumicznej SoproThene® 878. Zwiększa przyczepność do podłoża.

 

WŁAŚCIWE PODŁOŻA

Nadaje się na wszystkie mineralne, chłonne podłoża jak np. mur z bloczków wapienno-piaskowych, tynki i beton komórkowy. Podłoża muszą być pozbawione zatłuszczeń i olejów, jak również powinny być suche lub matowo-wilgotne.

 

TEMEPERATURA STOSOWANIA

Od +5 °C do +30 °C (podłoże, materiał, powietrze).

 

CZAS SCHNIĘCIA

Ok. 45 minut, w zależności od temperatury i podłoża.

 

KOLOR

Czarny.

 

ZUŻYCIE

100-150 ml/m².

 

WŁAŚCIWOŚCI

Podkład SoproThene® 879 jest wysokogatunkowym, nie zawierającym rozpuszczalników, gotowym do użycia specjalnym gruntem na bazie emulsji bitumiczno-kauczukowej, stosowanym na suche lub lekko wilgotne, chłonne, mineralne podłoża pod uszczelnienia z samoprzylepnej izolacji bitumicznej SoproThene® 878.

Grunt SoproThene® 879 zwiększa przyczepność do podłoża samoprzylepnej izolacji bitumicznej SoproThene® 878, bez powstawania w trakcie obróbki łatwopalnych i szkodliwych dla zdrowia oparów.

Szybkoschnący; po ok. 45 minutach, w zależności od temperatury i podłoża, nakładana jest izolacja bitumiczna SoproThene® 878.

Podkład gruntujący pod izolację samoprzylepną SoproThene® 879 nie zanieczyszcza wód gruntowych.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża nie mogą być zamarznięte, muszą być trwałe, równe, nośne, nie odkształcalne oraz pozbawione większych zagłębień, jam skurczowych, rozwartych rys, zatłuszczeń, olejów oraz zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność. Wystające, ostre krawędzie należy usunąć.

Naroża i miejsca połączeń ścian i podłóg należy wyokrąglić, stosując szpachlę wyrównawczą z trasem Sopro AMT 468. Szczeliny i zagłębienia powyżej 5 mm należy również wypełnić szpachlą Sopro AMT 468.

Podkład SoproThene® 879 nakładany jest na chłonne, mineralne podłoża. Podłoże powinno być suche lub matowowilgotne. Podłoża mokre, rozpoznawane są po ciemnej barwie i błyszczącej powłoce.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Podkładu gruntującego pod izolację samoprzylepną SoproThene® 879 nie stosować na mokre podłoża, przy opadach deszczu, gdy zbliżają się opady deszczu, przy zagrożeniu mrozem lub w temperaturze powietrza i podłoża poniżej +5°C.

SoproThene® 879 nanieść na gruntowane podłoże przy pomocy pędzla, wałka lub pistoletu natryskowego.

Po wyschnięciu podkładu gruntującego SoproThene® 879 można rozpocząć klejenie samoprzylepnej izolacji bitumicznej SoproThene® 878.

Jeśli przyklejanie samoprzylepnej izolacji bitumicznej SoproThene® 878 nie następuje bezpośrednio po wyschnięciu SoproThene® 879, podkład gruntujący należy chronić przez zanieczyszczeniem.

Prosimy o zapoznanie się z kartami technicznymi odpowiednich produktów.

 

OPAKOWANIE

10 l.

  

Towar na zamówienie. Termin realizacji może wynieść do 1-3 dni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie