• Sopro FKM XL 444 wysokoelastyczna, superlekka zaprawa klejowa, 15 kg

Symbol: 444
87.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 19.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Paczkomaty InPost 29.8
Dostępność Duża dostępność
Waga 29 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

SOPRO 444- wysokoelastyczna, super lekka zaprawa klejowa- 15 kg.

 Bardzo wydajna, wysokoelastyczna, o zredukowanym pyleniu, bardzo lekka, cementowa zaprawa o szerokim spektrum zastosowań, ulepszona zwiększonym dodatkiem tworzyw sztucznych, do przyklejania i mocowania okładzin ceramicznych ściennych i podłogowych oraz niewrażliwego na przebarwienia kamienia naturalnego na wszystkich podłożach. Szczególnie zalecana do układania gresów wielkoformatowych na ścianach i podłogach. Również nadaje się do stosowania na ścianach i podłogach ogrzewanych i uszczelnieniach zespolonych. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 1907/2006, załącznik XVII.

  • Spełnia wymagania C2 TE S1 zgodnie z normą PN-EN 12004.
  • Spełnia wymagania dla zapraw elastycznych „Flexmörtel".
  • O zredukowanym pyleniu.
  • Wysoka stabilność dla płyt wielkoformatowych dzięki wzmocnieniu specjalnymi włóknami.
  • Wielofunkcyjna: zaprawa cienko- i średniowarstwowa, półpłynna, do szpachlowania niewielkich powierzchni, do 10 mm grubości warstw.
  • Wyższa wydajność aż do 60%*.
  • Na wielu podłożach stosowana bez konieczności gruntowania.
  • Licencja EMICODE wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS.

 

ZASTOSOWANIE

Do płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych, gresowych, mozaiki oraz niewrażliwych na przebarwienia okładzin z kamienia naturalnego i płyt betonowych.

Do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, basenach kąpielowych, salach operacyjnych, ciągach komunikacyjnych oraz na balkonach i tarasach, elewacjach. W pomieszczeniach i na zewnątrz.

Do układania płytek i płyt na uszczelnieniach zespolonych.

Do szpachlowania i wyrównywania nierówności na powierzchniach ścian i podłóg, do 10 mm grubości warstwy.

Dzięki bardzo wysokiej stabilności zaprawa szczególnie nadaje się do układania wielkoformatowych, ciężkich płyt na ścianach i podłogach.

 

ZALECANE PODŁOŻA

Wszystkie podłoża. Beton i beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe, anhydrytowe, z lanego asfaltu (w pomieszczeniach), suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe, anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych; budowlane płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; tynk cementowy, cementowo-wapienny, gipsowy; płyty z twardej pianki. Płyty OSB i podłoża metalowe (tylko w pomieszczeniach); mocno przylegające okładziny z PCV. Uszczelnienia zespolone wykonane z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523 lub Sopro TDS 823 i Sopro AEB.

 

CZAS UŻYCIA

Ok. 90 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.

 

CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA

Ok. 30 minut.

 

GRUBOŚĆ WARSTWY

Maksymalnie 5 mm związanej zaprawy.

 

MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA

Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe po ok. 14 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 7 dniach, obszary podwodne po ok. 21 dniach, ściany i podłogi ogrzewane po ok. 21 dniach.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA

Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe i podłogi ogrzewane po ok. 28 dniach.

 

 

TEMPERATURA STOSOWANIA

Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze); w zimniejszych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest zastosowanie szybkowiążącej zaprawy cienkowarstwowej Sopro.

 

ZUŻYCIE

Ok. 0,7 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

 

GRUNTOWANIE

Dzięki zwiększonemu dodatkowi tworzyw sztucznych i specjalnym właściwościom Sopro FKM XL większość cementowych, mineralnych podłoży, na które zaprawa jest nanoszona, nie wymaga gruntowania.

Gruntowanie odpowiednimi preparatami jest zalecane w przypadku niżej wymienionych podłoży:

 

Sopro GD 749:

jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o powierzchni do 0,2 m2 ; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/ połączenia i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; beton komórkowy o dużej lub zróżnicowanej chłonności (w pomieszczeniach); tynk cementowo-wapienny; tynki wytworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; mur o pełnych spoinach.

 

Sopro HPS 673:

podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu oraz podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu. Płyty OSB i podłoża metalowe (w pomieszczeniach).

 

Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511:

jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o powierzchni ponad 0,2 m2 .

 

 

  

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty