• TIKKURILA OTEX- specjalistyczna farba gruntująca, baza AP, 2.7 l

Symbol: 20362010130
163.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 5 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

TIKKURILA OTEX ADHESION PRIMER- szybkoschnący grunt podkładowy- baza A, 2,7l.

 

 Całkowicie matowa, szybkoschnąca farba gruntująca na bazie żywicy o wyjątkowej przyczepności. 
Służy jako grunt i podkład zarówno dla nowych, jak i uprzednio malowanych powierzchni. Dobrze przylega do powierzchni, które wymagają specjalnej przyczepność, takich jak szkło, płytki, włókno szklane, tworzywa PVC, aluminium, blacha ocynkowana i powierzchnie pokryte farbą alkidową i katalityczną.

 

ZASTOSOWANIE

Powierzchnie wewnętrzne, które wymagają doskonałej przyczepności i zewnętrzne ramy okienne malowane farbami poliuretanowymi lub katalitycznymi. Produktu nie należy stosować do malowania podłóg oraz schodów.

 

BAZA

A

 

KOLORY

Grunt biały i do barwienia jasnych kolorów. Do ciemnych kolorów przeznaczona jest Otex baza C.

Paletę kolorów znajdziesz tu:

 

 

STOPIEŃ POŁYSKU

Pełny mat.

 

WYDAJNOŚĆ

8-10 m2/l.

 

NAKŁADANIE

Pędzel, wałek lub natrysk.
Do natrysku bezpowietrznego należy zastosować końcówkę 0,011"-0,015" np.: 0,280 - 0,380 mm. Rozcieńczyć produkt do 10%.
 

CZAS SCHNIĘCIA

W temperaturze +23°C i przy wilgotności powietrza 50%,  farba osiąga pyłosuchość po 1 godzinie. Szlifowanie i nakładanie kolejnej warstwy po 24 godzinach.

 

GĘSTOŚĆ

ok. 1,4 kg/l biała, ISO 2811.

 

WARUNKI NAKŁADANIA

 

Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być sucha, temperatura powietrza powinna wynosić co najmniej +5°C, a wilgotność względna powietrza poniżej 80%.
 

PRZYGOTOWANIE

 

Powierzchnie niemalowane:

Usunąć brud i kurz z niemalowanego podłoża. Powierzchnie wymagające specjalnej przyczepności przemyć detergentem czyszczącym Tikkurila Maalipesu, następnie dokładnie zmyć wodą. Powierzchnie przeszlifować, a następnie dokładnie usunąć pył po szlifowaniu.


Powierzchnie uprzednio malowane:

Zmyć uprzednio malowane powierzchnie detergentem czyszczącym Tikkurila Maalipesu i spłukać dokładnie wodą. Powierzchnie przeszlifować, a następnie dokładnie usunąć pył po szlifowaniu.

 

ROZCIEŃCZANIE

 

 

NAKŁADANIE

 

Przed przystąpieniem do malowania farbę należy dokładnie wymieszać. W razie potrzeby produkt można rozcieńczyć Tikkurila Everal Thinner 1050.

Uwaga:
podczas natrysku należy nakładać cienkie warstwy w celu uniknięcia podciekania farby.
Aplikować za pomocą pędzla, wałka lub metodą natrysku.

Tikkurila Otex dobrze wyrównuje powierzchnię, dlatego szlifowanie często jest niepotrzebne.
W celu uzyskania bardzo gładkiej powierzchni zaleca się użycie drobnoziarnistego papieru ściernego.

 

 

KONSERWACJA

W razie konieczności powierzchnię myć najwcześniej po upływie 1 miesiąca od pomalowania. Użyć neutralnego (pH 6-8) detergentu do mycia naczyń i miękkiej szczotki, gąbki lub szmatki do kurzu. Zabrudzone powierzchnie mogą być czyszczone ściereczką lub gąbką z użyciem neutralnego (pH 8-10) detergentu. Powierzchnię dokładnie spłukać po
czyszczeniu. W normalnych warunkach farba osiąga ostateczną twardość i wytrzymałość po upływie ok. 1 miesiąca, dlatego zaleca się, aby przez ten czas powierzchnie były traktowane ostrożnie. Jeżeli powierzchnia wymaga czyszczenia tuż po malowaniu, zaleca się użycie miękkiej szczotki lub wilgotnej szmatki. 

Zaleca się stosowanie narzędzi malarskich ANZA. 

 

Tikkurila Otex na stronie producenta.

 

 


 

 

Termin realizacji zamówienia farby może wynieść 1-3 dni. Przed przyjazdem dowiedz się czy towar, który Cię interesuje jest w tym momencie dostępny.

*Kolory widoczne na ekranie monitora zostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych kolorów wymalowań, jako że na odbiór koloru mają wpływ takie czynniki jak wykończenie i połysk materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i użyciem danej farby prosimy zawsze sprawdzać wybrany kolor w karcie kolorów Tikkurila lub na próbkach kolorów.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie