• TIKKURILA VALTTI OPAQUE- impregnująca farba do drewna, baza VVA, 9 l

Symbol: 3006302P160
454.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.9
Paczka w Ruchu 11.9
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier In Post 19.9
Kurier In Post (Pobranie) 21.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 14.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 729628116

Zostaw telefon

TIKKURILA VALTTI OPAQUE- farba akrylowa  wzmacniana związkami alkidowymi do drewna na zewnątrz, baza VVA, 9l.

 

 Półmatowa farba akrylowa wzmacniana związkami alkidowymi, charakteryzująca się niską emisją zapachu, przeznaczona do stosowania na zewnętrznych powierzchniach drewnianych. Odporna na działanie warunków atmosferycznych, elastyczna, wyjątkowo trwała i niewymagająca wielu zabiegów konserwacyjnych. Tikkurila Valtti Opaque jest farbą regulującą poziom wilgotności, dzięki czemu nie powstają na niej pęcherze, nie pęka i nie łuszczy się. Zabezpiecza drewno przed działaniem promieni UV.

 

ZALETY I WŁAŚCIWOŚCI

  • Zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i promieni UV
  • Elastyczna, wyjątkowo trwała i niewymagająca wielu zabiegów konserwacyjnych
  • Farba regulująca poziom wilgotności, dzięki czemu nie powstają na niej pęcherze, nie pęka i nie łuszczy się
  • Niska emisja zapachu

 

ZASTOSOWANIE

Zewnętrzne elewacje, deskowanie ścian zewnętrznych, ramy okna, itp.Tikkurila Valtti Opaque może być stosowana na powierzchniach nowych i uprzednio malowanych kryjącymi oraz półprzezroczystymi produktami nawierzchniowymi do drewna. Nadaje się do powierzchni gładkich, tarcicy i drewna impregnowanego metodami przemysłowymi. Nie nadaje się do podłóg.

 

BAZA

VVA

 

KOLORY

Baza VVA to farba biała i do barwienia jasnych kolorów. Do ciemnych koloroów jest przeznaczona Tikkurila Valtti Opaque baza VC.

Każdy kolor wyceniamy indywidualnie.

Paleta kolorów znajduje się tu:

 

ORAZ TU 

 

STOPIEŃ POŁYSKU

Półmat.

 

WYDAJNOŚĆ

8-10 m²/litra na warstwę dla szlifowanego, gładkiego drewna;

4-6 m²/litra na warstwę dla tarcicy.

Grubość mokrej powłoki wynosi ok. 100-250 µm na warstwę, grubość suchej powłoki ok. 40-100 µm na warstwę. Rzeczywista wydajność uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od faktury malowanej powierzchni, porowatości oraz zawartości wilgoci w podłożu.

 

NAKŁADANIE

Pędzel lub natrysk.

Do aplikacji Tikkurila Valtti Opaque najbardziej odpowiednie są pędzle z włosiem poliestrowym lub nylonowym.

 

CZAS SCHNIĘCIA

W temperaturze +23°C i przy wilgotności powietrza 50% zazwyczaj farba jest powierzchniowo sucha po upływie 1 godziny. Nakładanie kolejnej warstwy po upływie 2 godzin. Niskie temperatury oraz wysoka wilgotność wydłużają czas schnięcia.

 

ODPORNOŚĆ NA WRUNKI ATMOSFERYCZNE

Dobra, również w środowisku przemysłowym.

 

GRUNTOWANIE

Należy zagruntować całą powierzchnię surowego drewna oraz miejsca odkryte na powierzchniach uprzednio malowanych za pomocą preparatu Tikkurila Valtti Guard Plus. Wszelkie powierzchnie metalowe oraz miejsca, które mogą ulec korozji, należy zabezpieczyć Tikkurila Rostex Super AkvaTikkurila Rostex Super

Uwaga: Należy zastosować gruntującą warstwę Tikkurila Valtti Guard Plus na wszystkich zewnętrznych powierzchniach drewnianych, które nie były uprzednio poddane obróbce wstępnej lub nasycane próżniowo odpowiednim środkiem konserwującym do drewna. Nakładać obficie w miejscach zakończenia elementów drewnianych.

 

ROZCIEŃCZANIE

W razie potrzeby można rozcieńczyć wodą do 10%.

  

 

 

Tikkurila Valtti Opaque na stronie producenta.

 

 


 

 

Termin realizacji zamówienia farby może wynieść 1-3 dni. Przed przyjazdem dowiedz się czy towar, który Cię interesuje jest w tym momencie dostępny.

*Kolory widoczne na ekranie monitora zostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych kolorów wymalowań, jako że na odbiór koloru mają wpływ takie czynniki jak wykończenie i połysk materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i użyciem danej farby prosimy zawsze sprawdzać wybrany kolor w karcie kolorów Tikkurila lub na próbkach kolorów.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie